FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  INFORMACIONE NGA BASKET

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default INFORMACIONE NGA BASKET

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Apr 19, 2008 5:22 pm

  INFORMACIONE NGA BASKET


  Edituar pėr herė tė fundit nga Sajmiri nė Sat Aug 23, 2008 2:54 pm, edituar 1 herė gjithsej
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Mesina, italiani qė ēmend Moskėn

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:50 pm

  Etore Mesina sėrish nė majė tė Europės. Dhe sėrish me CSKA?nė e Moskės, njėprej skuadrave mė legjendare tė basketbollit europian pėr klube, qė nė gjashtė?shtatė vitet e fundit ka ringjallur atė lavdi tė pabesueshme tė viteve 1960, kur dominonte kontinentin. Por rusėt e dinė mirė se pa njė strateg si Mesina, qė tė dielėn fitoi trofeun e katėrt tė Euroligės, kjo nuk do tė kishte qenė e mundur, dhe pse klubi ka blerė lojtarėt mė tė mirė tė mundshėm amerikanė dhe jo vetėm, ndaj ia rinovoi kontratėn italianit vetėm njė orė para finales me Makabin, duke shuar zėrat se ai do tė kalojė te Barcelona sezonin e ardhshėm. Megjithatė Mesina ruan modestinė nė deklaratat e tij pas triumfit. “Jam kaq i kėnaqur pėr tifozėt e CSKA?sė”, thotė “axurri”. “Ishte njė sezon shumė i vėshtirė, por unė mendoj se ishim shumė tė fortė psikologjikisht nė kėtė “Final Four”. Nė gjysmėfinale eliminuam TUA?n, qė luante para tifozėve tė saj, ndėrsa nė finale mundėm Makabin, rivalin tonė tė pėrjetshėm, qė kishte ardhur me ambiciet e zakonshme pėr titull nė Madrid. Por ne kemi vite qė jemi nė elitėn europiane dhe suksesi i sotėm e konfirmon mė sė miri kėtė fakt, pasi titulli i dytė nė tre vjet ėshtė njė arritje e pabesueshme”. Dhe Mesina u shpreh i lumtur edhe pėr rinovimin e kontratės, pak ēaste para finales. “Lojtarėt nuk dinin gjė pėr rinovimin, pasi nuk doja t’ua thoja para finales”, pėrfundoi Etore. “Pas saj u thashė se vendosa tė qėndroja nė Moskė pėr tė drejtuar sėrish kėtė klub legjendar, qė meriton shumė”.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:06 am