FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Antivirus dhe Mur i Zjarrtė

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Antivirus dhe Mur i Zjarrtė

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 10:21 pm

  Pas paketės sė sigurisė nė USB Gatekeeper Pico, tani Yoggie nxjerr edhe FireStick Pico, njė mur mbrojtės gjithashtu nė USB.

  Produktet e Yoggie-t fokusohen nė sigurinė e sistemit dhe pėrmbajnė procesor mė vete. USB-ja futet nė kompjuter dhe heton e kontrollon gjithė trafikun e Internetit (hyrės dhe dalės) pėr kėrcėnime. Gatekeeper skanon pėr viruse, spame dhe kėrcėnime tė tjera, por ka edhe nė mur mbrojtės dykahėsh. Ndėrsa Firestick ėshtė vetėm mur mbrojtės.

  E mira e kėtyre produkteve ėshtė se lehtėsojnė procesorin e kompjuterit nga proceset e paketave tė sigurisė. Ideja ėshtė vėrtet gjeniale, pasi paketat e sigurisė dita ditės po bėhen mė tė mėdha dhe mė tė ndėrlikuara.

  Njė lloj e mete mund tė konsiderohet fakti qė kėto janė produkte jo tė integruara tė kompjuter. Ato janė prodhuar pėr laptopa, por me ē’duket janė tė mirėpritura edhe pėr kompjuterė tryeze.

  Ēmimi i Firestick Pico vėrtitet rreth 119 dollarėve. Gatekeeper Pico kushton 149 dollarė, por ėshtė i blinduar dhe ia vlen mė tepėr. Me njė tė tillė kompjuteri bėhet flutur, duke qenė se procesori mbetet krejt i lirė nga barra e madhe e paketave tė sigurisė.

   Ora ėshtė Tue Mar 19, 2019 1:02 am