FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Talenti shqiptar Hyka te Mainz, 1.6 mln euro nė dorė pėr 4 vite

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Talenti shqiptar Hyka te Mainz, 1.6 mln euro nė dorė pėr 4 vite

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jun 03, 2008 8:41 pm

  Pėrfundon telenovela Hyka. Njė ndėr talentet mė tė mėdha tė futbollit shqiptar ka arritur tė konkludojė dje njė transfertė rekord pėr moshėn e tij duke firmosur pėr skuadrėn gjermane tė Bundesligės 2, Mainz. Lojtari do tė pėrfitojė 1.6 milionė euro pėr katėr vite (duke pėrjashtuar taksat) dhe do tė luajė nėn ngjyrat e klubit gjerman. “Nė momentin e fundit kam vendosur – tha Hyka nėpėrmjet linjės telefonike, pasi pėr momentin gjendet nė Gjermani – Dinamo Zagreb kėrkonte sot (dje) njė pėrgjigje nga unė. Ata ofronin 45% mė pak se sa klubi gjerman. Vura nė peshore si anėn financiare ashtu edhe atė profesionale. Mainz ėshtė njė klub ambicioz dhe ka gjasa qė edicionin e ardhshėm tė luajė nė Bundesligė. Mendoj se kam bėrė hapin e duhur pėr karrierėn time”. Ndėrkohė nė Kroaci kanė mbetur tė zhgėnjyer nga firma e Hykės. Dinamo Zagreb kishte planifikuar vizitat mjekėsore tė lojtarit ditėn e enjte dhe nė prezantimin do tė merrte numrin e Modriēit, i cili u largua pėr nė Angli. Mainz edicionin e shkuar u rendit nė vendin e katėrt dhe pėr dy pikė nuk arriti tė dilte nė Bundesligė.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:23 am