FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ITALIA NGA FERRI NE PARAJSE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ITALIA NGA FERRI NE PARAJSE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Jun 18, 2008 10:05 pm

  Italia nė “parajsė” ose mė mirė... nė “trenin” qė do tė niset pėr nė Vienė, tė dielėn, nė sfidėn ēerekfinale ndaj Spanjės. Italianet kryejnė misionin e tyre, duke mundur Francėn me njė fitore tė merituar 2-0, falė golave tė Pirlos dhe De Rosit, ndėrsa dhurata e vėrtetė e mbrėmjes sė Zurihut vjen nga Berna, ku Holanda nuk toleron ndaj Rumanisė dhe i “dėbon” jashtė Europianit, po me njė sukses tė ngjashėm me Italinė, pėr sa i pėrket rezultatit. Mė nė fund, pas njė “beteje” qė ka nisur me humbjen e turpshme nė ndeshjen e parė dhe me fatin kundėr, ndaj Rumanisė, kampionėt e botės prejnė biteltėn pėr nė fazėn tjetėr, pikėrisht nė njė moment kur tė gjithė kishin menduar se Rumania dhe portokallinjtė do tė ishin ekipet qė do tė dilnin nga grupi. Qė nė minutat e para dukej se do tė ishte mbrėmja perfekte pėr djemtė e Donadonit, kur Riberi, pas njė ndėrhyrje nė dėm tė Zambrotės, tėrheq muskulin e kėmbės sė djathtė dhe detyrohet tė lėrė fushėn e lojės. Nė vend tė tij Nasri, por Domenek ndėrron sėrish, kur Abidal ndalon Tonin tė vetėm pėrballė portierit (Bumsong nė vend tė Nasrisė): karton i kuq pėr mbrojtėsin e Barcelonės dhe penallti pėr axurrėt, tė cilėn Pirlo e shndėrron nė gol. Franca mundohet tė reagojė, por Italia kontrollon lojėn dhe topin, edhe pse “gjelat” rrezikojnė me Henrinė. Nė pjesėn e dytė, pas njė lėshimi tė lojės, Italia gjen golin e sigurisė, me De Rosin, gjuajtja e tė cilit devijohet nga Henri dhe pėrfundon nė rrjetė. Festa e italianve mund tė nisė, kur Holanda shėnon golin e dytė. Nė ndeshjen me Spanjėn nuk do tė jetė Pirlo dhe Gatuzo, pėr shkak tė kartonave.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 11:00 am