FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  RUSIA MPOSHT HOLLANDEN E KALON NE GJUSMEFINALE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default RUSIA MPOSHT HOLLANDEN E KALON NE GJUSMEFINALE

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jun 22, 2008 1:17 pm

  E pabesueshme por e vėrtetė. Rusia, nė gjysmėfinale. Askush nuk do tė vinte bast nė fillim tė EURO 2008 pėr kėtė ekip por ja qė gjėrat ndodhėn krejt ndryshe. Njė Rusi magjike nė Bazel tė Zvicrės. Skuadėr e cila nėse nuk do tė shpėrdoronte aq shumė para portės sė kundėrshtarėve atėherė do ti kishte fituar tė paktėn tri ndeshjet e fundit me rezultate tenistike. Ndihet kudo nė kėtė ekip dora e holandezit Gus Hidink dhe nėse deri dje ėshtė folur shumė pėr "magjinė Terim" prej mbrėmjes sė djeshme skenėn e protagonistit e ka marrė ndjeshėm Rusia e Hindik. Ndėrkohė qė nga ana tjetėr nė fushė u pa kopja mė e keqe e asaj Holande qė pati mundur bindshėm si nė rezultat dhe nė lojė, Francėn, Italinė dhe Rumaninė. Gjithsesi golat gjysmėfinalistė tė rusėve erdhėn vetėm nė shtesėn e dytė pasi 90 minutat e kohės sė rregullt patėn pėrfundur nė barazim 1-1. Torbinski dhe talenti i padiskutueshėm i Arshavin ēuan nė qiellin e shtatė Rusinė duke turpėruar holandezėt e Marko van Bastenit.

  Holandė-Rusi 1-3

  Shėnues: 56' Pavlyuchenko, 86' Van Nistelrooy, 112' Torbinski, 117' Arshavin
  Statistika
  8 Goditje portė 10
  14 Goditje jashtė 15
  55 % Mbajtje topi 45 %
  4 Goditje kėndi 11
  4 Jashtėloje 4
  24 Faulla 25
  3 K. tė verdhė 3
  Gjyqtar: Lubos Michel (Sllovaki)
  Holanda (4-2-3-1): Van der Sar, Boulahrouz (Heitinga), Ooijer, Mathijsen, Van Bronckhorst, De Jong, Engelaar (Afellay), Kuyt (Van Persie), Van der Vaart, Sneijder, Van Nistelrooy
  Trajner: Marco van Basten
  Rusia (4-1-3-2): Akinfeev, Aniukov, Ignashevich, Kolodin, Zhirkov, Semak, Zyrianov, Semshov (Torbinski), Saenko (Bilyaletdinov), Pavlyuchenko, Arshavin
  Trajner: Guus Hiddink

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:55 am