FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TURNI I PARE I CHAMPIONS LEAGUE KU MER PJESE E DINAMO

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default TURNI I PARE I CHAMPIONS LEAGUE KU MER PJESE E DINAMO

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 01, 2008 9:42 pm

  Hedhja e shortit te Champions League ka percaktuar edhe kundershtaren e Dinamos ku do te ndeshet me Modrica nga Bosnja

  Dinamo-Modrica (Bos) Ndeshja e pare do te luhet me 15 orrik e ndeshja e kthimit me 23korrik
  Dinamo do tė luajė ndeshjen e parė tė Champions Leagues kėtė sezon kundėr boshnjakėvetė Modriēas, skuadėr e pjesės serbe tė Bosnje-Hercegovinės,
  nė titullin e saj tė parėkėtė sezon. “Jemi tė kėnaqur ngakundėrshtari qė kemi pėrballė.
  Ėshtė njė ekip jo shumė i vėshtirėpėr t’u kaluar, prandaj besoj se do tė kualifikohemi. Kemi marrė trajner tė huaj pikėrisht me synimin qė tė arrijmė tė kalojmė tė paktėn njė raund.”,ėshtė shprehur Braēe. Nė rast kualifikimi pėr nė raundin e dytė, Dinamo do tė ketė pėrballė kampionėt danezė tė Alborgut,nė titullin e tyre tė tretė.
  Edhe nė kėtė rast shorti ka qenė i favorshėm, duke parė ekipet e tjera qė mund tė ishin kundėrshtarė tė bluve. Fk Modriēa, ėshtė shpallur sezonin e fundit, pėr herė tė parė, kampion i Bosnjė-Hercegovinės. Kjo skuadėr ka njė eksperiencė tė pakėt ndėrkombėtare, vetėm katėr ndeshje, nė Kupen Uefa (2004-2005), ku fitoi dy takimet
  e para kundėr Santo Koloma tė Andorrės dhe u eliminua nė turin e dytė nga Levski e Sofjes

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:07 am