FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ELVIS PUPA UDHETON DREJT AMERIKES

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ELVIS PUPA UDHETON DREJT AMERIKES

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Jul 09, 2008 9:16 pm

  Rikthimi i fundit nė "Portokalli", ka qenė pa pikė dyshimi njė nga hapat mė tė
  rėndėsishėm tė karrierės sė Elvis Pupės. Por derisa sezoni i ardhshėm i varietesė mė popullore tė fillojė sėrish, Elvisi ka udhėtuar drejt Amerikės, pėr njė turne sė bashku me disa artistė tė tjerė, i cili duket se ka qenė shumė joshės, edhe nga ana
  financiare. Ai ka marrė njė ofertė tė mirė nga Amerika dhe ka udhėtuar pėrtej oqeanit pėr njė sėrė koncertesh, ku do tė kėndojė hitin e tij me titull "Kameleon", por edhe do tė interpretojė. Sė bashku me Elvisin, ka udhėtuar edhe Valbona Mema, por edhe njė grup i madh artistėsh, tė cilėt do tė ofrojnė mbrėmje vėrtet plot adrenalinė nė Konektikat,vendi ku pritet tė mbahet turneu. Aktori i njohur i
  "Portokalli" pritet qė tė vėrė nė skenė njė pjesė tė numrave tė tij, me tė cilat ėshtė shfaqur sė shumti nė ekran, pėr tė sjellė tė qeshura dhe humor tek
  bashkatdhetarėt tanė qė jetojnė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Agjencia qė organizon turneun ka konfirmuar se, janė shitur pothuajse tė gjitha biletat dhe koncertet qė mendohen tė mbahen kėto ditė do tė shtrihen mė pas edhe nė disa shtete tė tjera amerikane. Por nėse njė pjesė e aktorėve tė tjerė tė "Portokalli", kėtė sezon kanė preferuar qė tė kenė njė axhendė tė pėrbashkėt, fakti qė Elvisi dhe
  kėndon, ka bėrė qė ai tė ndjekė njė tjetėr udhė, madje mė fitimprurėse. Ndėrkohė pėrsa i takon sezonit tė ardhshėm, edhe pse paksa herėt flitet se
  ai do tė jetė sėrish nė "Portokalli", por nuk dihet nėse do tė shfaqet me tė njėjtin rol, apo do tė rikthehet me rolet e dikurshme, me tė cilat duhet tė ketė pėrkrah, mikun e tij tė ngushtė, aktorin Ervin Bejleri. Megjithatė gjithė misteri i pjesėmarrjes sė tij nė "Portokalli", do tė zbulohet vetėm nė muajin shtator, kur mbaron turneu i Pupės jashtė vendit dhe fillon varieteja e njohur.
  JETA PRIVATE
  Shumė kanė tentuar qė tė nxjerrin tė vėrteta nga jeta private e Elvis Pupės, por nuk kanė mundur tė zbulojnė asgjė. Ai ėshtė pėrpjekur qė tė jetė gjithmonė sa mė larg vėmendjes sė medias, madje edhe nė rastet kur ėshtė shfaqur me to nė publik, ka qenė shumė i rezervuar dhe nuk ka lejuar qė askush tė dyshojė, nėse ndonjė nga vajzat qė i rri pėrkrah tė jetė e dashura e tij. Para pak kohėsh u fol se
  Pupa ishte parė nėn shoqėrinė e njė vajze afėr lagjes sė tij, por mė pas rezultoi se nuk ishte asgjė e vėrtetė. Ndryshe nga shumė artistė tė tjerė, Elvis Pupa renditet nė listėn e atyre qė ėshtė shumė i interesuar pėr karrierėn e tij, madje edhe duke e
  parė atė si njė biznes. I tillė pothuajse ishte konceptimi i "Ditari i Kronkondilit", mjaft i ndjekur dhe i shitur nė DVD. Pas kėtij momenti u pėrfol se Pupa filloi edhe rikonstruksionin e shtėpisė sė tij aktuale, ēka tė bėn tė mendosh se tė ardhurat e tij
  kanė qenė gjithmonė nė rritje.
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ELVIS PUPA UDHETON DREJT AMERIKES

  Mesazh nga adiii prej Sat Jul 12, 2008 2:38 am

  po sajmir esht e vertet pata kenaqsin me ndejt me te ne nje dark te vogel shoqerore ku ishim nja 50 njerez te aferm kam dal foto me te kam bisedu shum me te ishte djal i kendeshem, sot iken per detroit, valbona esht kthyer, i patem te dy edhe aurrelen ne nje dasem kte te diel qe kaloi u martu nje nga berati jemi kenaq me ta

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 11:01 am