FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  IGLI TARE DREJTORI I RI TEKNIK I LACIOS

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default IGLI TARE DREJTORI I RI TEKNIK I LACIOS

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Jul 11, 2008 8:53 pm

  Ish-kapiteni i kombėtares shqiptare dhe sulmuesi i Lacios nė kampionatin italian, Igli Tare i ka thėnė lamtumirė futbollit tė luajtur pėr tė marrė njė rol drejtuesi nė klubin italian. Pas njė karriere tė gjatė futbollistike, Tare ka pranuar njė kontratė 2-vjeēare nga Lacio, si drejtor teknik. Nė konferencėn pėr shtyp Tare sqaroi se teksa nuk kishte ende licencėn pėr kėtė post, do tė gjente njė mėnyrė me drejtuesit e Lacios, me qėllim qė ai tė vazhdonte pa probleme punėn e tij tek ky klub, tashmė si drejtues. Tare ka pohuar se do tė mundohej qė tė afronte nė elitėn e futbollit italian lojtarė tė talentuar nga Shqipėria duke u dhėnė atyre mė shumė se njė mundėsi.
  Skeda
  Datėlindja: 25.07.1973; Vendlindja: Vlorė, Shqipėri; Shtetėsia: Shqiptare: Gjatėsia: 1.91 m; Pozicioni si futbollist: Sulmues; Pozicioni aktual: Drejtor teknik i Lacios
  Karriera futbollistike
  1993-1994: Partizani, Shqipėri
  1994-1995: Waldhof Mannheim, Gjermani
  1995-1996: SV Ludėigshafen, Gjermani
  1996-1997: Karlsruher, Gjermani; 8 ndeshje, 0 gola
  1997-1999: Fortuna Dusseldorf, Gjermani; 63 ndeshje, 24 gola
  1999-2001: Kaiserslautern, Gjermani; 26 ndeshje, 4 gola
  2001-2003: Brescia, Itali; 75 ndeshje, 15 gola
  2003-2005: Bologna, Itali; 55 ndeshje, 11 gola
  2005-2006: Lazio (huazim), Itali; 22 ndeshje, 3 gola
  2006-2008: Lazio, Itali; 31 ndeshje, 1 gol
  Nė Kupat e Evropės
  99-00: Kaiserslautern, Kupa UEFA: 3 ndeshje, 0 gola
  00-01 (janar): Kaiserslautern, Kupa UEFA:2 ndeshje, 1 gol
  2007-2008: Lacio, Kupa e Kampioneve: 1 ndeshje, 0 gola
  Me kombėtaren:
  1997-2007: 67 ndeshje, 10 gola

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 9:50 am