FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  AKSIDENT NE LUSHNJE VDES SHOFERI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default AKSIDENT NE LUSHNJE VDES SHOFERI

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 13, 2008 4:59 pm

  Njė aksident i rėndė automo bilistik ka ndodhur mesditėn e sė shtunės nė autostradėn Lushnjė-Rrogozhinė, ku ka humbur jetėn njė person dhe janė plagosur tre tė tjerė.Aktualisht, tre tė plagosurit ndodhen nė spital jashtė rrezikut pėr jetėn dhe nė gjendje tė mirė shėndetėsore, ndėrsa policia po punon pėr dokumentimin
  e kėsaj ngjarjeje dhe hetimin nė detaje tė rrethanave dhe shkaqeve tė saj. Gėzim Xhindole,57 vjeē, ka qenė duke udhėtuar me automjetin e tij bashkė me vajzėn dhe dy nipėrit e tij. Nė afėrsi tė fshatit Gore dhe pikėrisht nė urėn e Goresė, rreth orės 11:00, pėrpara mjetit ka dalė njė motoēikletė, e cila ka devijuar,duke sjellė humbjen e kontrollit tė mjetit tė Xhindoles. Ky i fundit,pėr tė shmangur pėrplasjen
  me motoēikletėn, ka dalė nga rruga dhe ka rėnė nė kanalin me ujė tė Goresė. Vajza e tij dhe dy fėmijėt kanė dalė nga mjeti nė kohė, pėrpara se ai tė fundosej
  nė ujė, tė ndihmuar dhe ngabanorėt e zonės. Ndėrsa drejtuesi i mjetit, Gėzim Xhindole, ka qenė i lidhur me rripin e sigurimit dhe si pasojė nuk ka mundur
  tė dalė, duke gjetur vdekjen nga asfiksia nė ujė. Mendohet qė dalja nga rruga dhe rėnia e mjetit nė kanal tė ketė shkaktuar dhe ndonjė goditje nė kokė apo trup
  tė 57-vjeēarit, i cili nuk ka mundur tė heqė dot rripin e sigurimit dhe t'i shpėtojė vdekjes. "Gjithsesi, ėshtė grupi hetimor ai qė do tė zbardhė kėtė aksident dhe do tė publikojė mė pas rrethanat e sakta dhe shkaqet e vėrteta tė vdekjes sė 57-vjeēarit", deklaroi policia.

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:19 pm