FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  INGRID GJONI FEMRA ME E PAGUAR

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default INGRID GJONI FEMRA ME E PAGUAR

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:52 pm

  Vera e sivjetshme mbetet mė e lodhshmja, por dhe mė fitimprurėsja pėr kėngėtaren seksi, Ingrid Gjoni. Tė dielėn nė orėn 04:00 tė mėngjesit ėshtė kthyer nga njė natė e gjatė koncerti nė Velipojė.I ėshtė dashur tė udhėtojė kilometra tė tėrė, por sėrish, ka pak adrenalinė nė ēdo ditė pėr Ingridin. “Pėr pak do tė nisem nė Berat. Kam njė tjetėr koncert dhe mė duhet tė udhėtoj, pasi pasdite duhet tė jem sėrish nė Tiranė, kam plane tė tjera nė axhendė, kryesisht koncerte”, rrėfen ajo.Ndryshe nga verat e tjera, kjo e sivjetshmja pėr tė ka njė temp tjetėr, madje jo vetėm nė fundjavė siē ka ndodhur rėndom,por edhe gjatė ditėve tė tjera. “Mund tė them qė tri vitet e fundit kanė qenė mė tė suksesshmet e karrierės time. Ndihem shumė e vlerėsuar dhe kjo mė bėn tė punoj mė shumė.Kjo ka qenė edhe arsyeja qė vetėm kėtė vit kam hedhur nė treg 3 kėngė dhe po kaq videoklipe tė reja”, shpjegon motra e vogėl e familjes Gjoni. Me gjithė itineraret e gjata dhe netėt pa gjumė, fakti qė ajo ėshtė nė krye tė listės sė femrave mė tė paguara artiste e bėn tė ndihet e vlerėsuar. “Jam artiste dhe s’mund tė tregoj shifra, pasi ato nuk bėhen publike. Tė gjitha kontratat qė kam, janė bėrė vetėm pėr vetėm me pronarėt e lokaleve ku kam kėnduar apo pritet tė kėndoj. Megjithatė, po ju them qė ndihem shumė e kėnaqur me pagesat, duke qenė me koleget e tjera nė listėn e mė tė paguarave”, tregon Ingridi, duke mos rrėfyer asnjė shifėr konkrete, as edhe ndonjė krahasim me koleget e saj. Edhe pse i ėshtė dashur tė qėndrojė mbi timon pėr orė tė tėra nė udhėtime tė gjata,pėr bukuroshen e “Puēi-Puēi”, nė kėtė sezon ia vlen qė tė lodhesh dhe tė fitosh.
  TURNEU VEROR
  Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi, disa nga qytetet kryesore evropiane, si dhe dy koncerte tė tjera nė Amerikė, janė tė shėnuara me ngjyrė tė kuqe nė kalendarin e Ingridit pėr kėtė sezon. ”Turneu nė Amerikė ishte planifikuar mė parė,por u shty pėr pak javė mė vonė, nė njė koncert do tė jem e ftuar me Ēiljetėn, ndėrsa nė tjetrin vetėm”, pohon kėngėtarja sharmante. Ajo pohon se plazhet e Shqipėrisė janė stacionet ku edhe i ėshtė dashur qė tė udhėtojė mė shumė, madje nė disa prej tyre jo njė apo dy herė, por deri nė katėr koncerte brenda njė kohe tė shkurtėr, kjo falė preferencave qė kanė fansat. Velipoja ka qenė qyteti i fundit, por Shėngjini, Saranda, Vlora dhe shumė qytete tė tjera, pritet qė tė ofrojnė pėr Ingridin, net tė lodhshme mbi skenė, por edhe momente qė e bėjnė tė ndihet me plot adrenalinė.
  PUSHIMET
  Nuk mund tė gjejė sado pak kohė pėr tė pushuar, kjo pėr shkak tė impenjimeve, rrėfen kėngėtarja bukuroshe, teksa ka planifikuar qė maksimumi ndonjė fundjavė tė pushojė me familjen e saj. “Familja pėr mua ėshtė shumė e ēmuar. Kam vendosur qė tė gjej pak kohė dhe tė shkėputem disa ditė pėr tė pushuar me mamin dhe me motrat”tregon Ingridi. Edhe pse nuk e ka vendosur ende se ku do tė shkojė me familjen,pohon se do tė preferonte plazhet e vendit, edhe pse nė tė gjitha ka qenė sė fundmi e ftuar si artiste. “E di qė kjo verė ka qenė pėr mua e lodhshme dhe do tė jetė e tillė deri nė fund,por do tė gjej gjithmonė pak kohė pėr veten dhe familjen”,pėrfundon Ingridi dhe pasi ka lėvizur ēelėsin e makinės,ka nisur udhėtimin e saj tė radhės.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:06 am