FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  MISH ROLE PER KATER PESONA

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default MISH ROLE PER KATER PESONA

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jul 24, 2008 9:04 pm

  Ingredientet : Per kater persona
  - 4 eskallope vici
  - 4 feta te holla proshute
  - 150 gr djath zviceran
  - 50 gr gjalp
  - 1 filxhan te vogel me krem te fresket
  - 2 luge gjelle vaj
  - 2 limone
  - piper dhe kripe

  Pergatitja: Prejeni djathin ne feta sipas gjatesise se eskallopeve. Vini midis cdo eskallopi dy ose tre feta djath dhe nje fete proshute.
  Rrotullojini fetet e eskallopeve dhe u ngulni nga nje shkop kokteili (ose shkop dhembesh). Mund ti lidhni dhe me pe kuzhine per mish, por mos e shtrengoni shume.

  Ngrohni vajin dhe gjalpin ne nje tigan. Sapo te behet yndyra me ngjyre kafe, vini copat e rrotulluara te mishit ne tigan.
  Skuqini derisa te gjitha anet te marrin ngjyre flori ose kafe nga e skuqura.

  Uleni zjarrin dhe lereni mishin te skuqet ngadale per 10 minuta. Hidhini persiper lengun e limoneve dhe disa luge gjelle
  krem, Provoni salcen dhe shtojini kripe e piper sipas deshires suaj. Vendosni ne pjate te ngrohura me pare pak garni
  ture me feta limoni dhe disa gjethe majdanoz.

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:02 pm