FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  FERGESE TIRANE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FERGESE TIRANE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jul 24, 2008 9:05 pm

  Pėr 4-5 persona duhen:
  Speca 8-10 copė mesatare, domate 4-5 kokrra mesatare, yndyrė pėr skuqje, 2 filxhanė kafeje, miell 1 lugė gjelle, vezė 2 kokrra, hudhra 4-5 thelpinj, gjizė 4-5 lugė gjelle, spec djegės sipas dėshirės .
  Specat pastrohen nga bishti dhe farat, lahen dhe skuqen. Nė yndyrėn e mbetur hidhet domatet e qėruara nga cipa dhe tė grira hollė, kaurdisen derisa masa tė trashet, hiqet nga zjarri i hidhen vezė, spec djegės, majdanoz i grirė hollė, gjizė ose djathė.
  Masa vendoset nė pjatė dhe sipėr vendosen specat e fėrguar.

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 8:59 pm