FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  LAKROR ME MIELL MISRI

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default LAKROR ME MIELL MISRI

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jul 24, 2008 9:06 pm

  Pėr 4-5 persona duhen:

  Miell misri 2 gota uji, ujė 2 gota, pak kripė, spinaq 1 kg, vaj 2-3 lugė gjelle
  Mielli i misrit hidhet nė njė tenxhere me ujė tė vluar me pak kripė dhe pėrzihet derisa tė bėhet njė llapė e trashė. Hiqet nga zjarri dhe shtrohet nė tavė tė lyer me yndyrė. Mbi kėtė shtrohet mbushja e pėrgatitur si pėr byrek me spinaq, sipėr hidhet
  nje shtresė e hollė miell misri.
  Spėrkatet me ujė e yndyrė dhe piqet.

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:17 pm