FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  EKZEKUTIM MAFIOZ I 29VJECARIT

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default EKZEKUTIM MAFIOZ I 29VJECARIT

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Jul 25, 2008 5:47 pm

  ELBASAN - Njė 29-vjeēar ėshtė vrarė me armė zjarri, 100 metra larg shtėpisė sė tij nė lagjen “Kala” tė qytetit tė Elbasanit. Vrasja ėshtė e tipit mafioz dhe nuk janė pėrcaktuar ende pistat e ngjarjes, por mendohet se mund tė jenė pazaret e prishura ato qė kanė ēuar nė kėtė ekzekutim mafioz. Deri tani uniformat blu nuk kanė ndonjė tė dyshuar edhe pse janė marrė nė pyetje disa persona si edhe familjarėt e tė riut tė ekzekutuar.
  Vrasja
  Burime tė policisė bėnė tė ditur dje pėr gazetėn “Albania” se “rreth orės 01:00 tė mėngjesit tė sė enjtes ėshtė gjetur i vrarė me armė zjarri pistoletė 29-vjeēari Erjon Isai, lindur e banues nė qytetin e Elbasanit”. Policia ka gjetur nė vendin e ngjarjes katėr gėzhoja pistolete, ndėrsa ende nuk dihen shkaqet e vrasjes sė 29 - vjeēarit. Kėto nuk janė tė vetmet prova qė ekspertėt kanė nė dorė, por ata kanė preferuar t’i mbajnė ato sekrete deri nė momentin e pėrshtatshėm pėr tė mos dėmtuar hetimin e ēėshtjes, qė ka vėnė nė lėvizje strukturat antikrim tė qytetit tė Elbasanit.
  Hetimi
  Familjarėt tė shqetėsuar pėr moskthimin nė shtėpi tė djalit tė tyre kishin kėrkuar pėr tė gjithandej. Kanė pyetur edhe tė afėrtit e tyre nėse ata kishin dijeni pėr tė por nuk kanė mundur ta gjejnė. Ata i janė drejtuar policisė vendase, e cila ka nisur kontrollin nė tė gjithė qytetin. Vetėm nė orėt e para tė mėngjesit tė djeshėm uniformat blu janė njoftuar nga fqinjėt se e kanė gjetur tė pajetė 29- vjeēarin fare pranė shtėpisė sė tij. Sipas fqinjėve ishin dėgjuar disa krisma dhe pas heshtjes, kur kanė dalė nė rrugė, aty kanė parė njė person tė zhytur nė gjak. Kanė qenė pikėrisht kėta qė kanė njoftuar edhe policinė e cila ka shkuar menjėherė nė vendngjarje dhe ka bėrė rrethimin e vendit. Ekspertėt kanė nisur hetimin duke marrė sėpari provat qė u gjetėn atje. Uniformat blu kanė shoqėruar dje nė policia mė shumė se 30 persona, por ende nuk dihet asgjė pėr autorin e krimit. Nė pyetje janė marrė edhe shokė tė viktimės si dhe persona tė lagjes. Vazhdojnė hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes. Policia po punon pėr identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe zbardhjen e rrethanave tė saj.

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 10:01 pm