FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  FSHF-JA NDRYSHON RREGULLOREN PER SUPERLIGEN

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FSHF-JA NDRYSHON RREGULLOREN PER SUPERLIGEN

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 29, 2008 10:47 pm

  FSHF dhe Klubet nė bėrjen e kėtyre ndryshimeve u mbėshtetėn nė rregulloren e krijuar nga FIFA, duke e konsideruar kėtė “nismė” si tė rėndėsishme nė tė mirė tė futbollit nė vend. Kėshtu, nė prag tė nisjes sė sezonit tė ri, organizatorėt e kampionatit tė futbollit kanė pėrcaktuar qartė se si do tė procedohet nėse dy ose mė shumė skuadra e pėrfundojnė kampionatin me pikė tė barabarta. Nėse dy ose mė shumė skuadra janė nė kuotė tė barabartė pikėsh, atėherė nė fillim do tė merren pikėt qė kanė grumbulluar skuadrat nė ndeshjet direkte. Mė pas ajo qė do tė pėrcaktojė mė “tė mirin” do tė jetė diferenca e golave tė shėnuar dhe pėsuar nė ndeshjet direkte, diferenca e golave tė shėnuar dhe pėsuar nė tė gjithė kampionatin, numri mė i madh i golave tė shėnuar gjatė gjithė kampionatit dhe nė fund shorti. Drejtuesit e FSHF-sė i argumentuan kėto ndryshime me arsyen se bėhen pėr tė pėrmirėsuar nivelin e futbollit nė kampionatet e ardhshme.
  Ndėshkimi pėr kartonat e verdhė
  Njė temė tjetėr me rėndėsi pėr pėrfaqėsuesit e klubeve ka qenė edhe ndryshimi i rregullores, pėr sa i pėrket masės sė dėnimit pėr lojtarėt qė arrijnė tė grumbullojnė tre kartona tė verdhė. Nė bazė tė rregullores, ēdo futbollist qė arrin tė plotėsojė kėtė numėr, dėnohet nga institucioni numėr njė i futbollit shqiptar me dy ndeshje pezullim. Por pėr Klubet e futbollit tė vendit kjo masė ndėshkimi konsiderohet si tepėr e madhe. Pėr mė tepėr qė sipas tyre kjo dėmton ekipet, pasi bėn qė tė mungojnė lojtarė tė rėndėsishėm nė formacion si dhe vetė nivelin e lojės, pasi bėn qė nė fushė tė hidhen futbollistė jo tė tė njėjtit nivel. drejtuesit e klubeve propozojnė qė edhe kjo rregullore tė ndryshohet. Ata kanė kėrkuar qė futbollistet tė ndėshkohen me vetėm njė ndeshje, pasi marrin tre kartona tė verdhė dhe jo me dy siē pėrcakton rregullorja aktuale.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:31 am