FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  100 FEMRAT ME SEKSI TE VITIT 2008

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default 100 FEMRAT ME SEKSI TE VITIT 2008

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 04, 2008 7:41 pm

  E kanė cilėsuar si Angelina Jolie e re dhe me njė tė ardhme premtuese nė Hollivud. Mund tė thuhet pa frikė se ėshtė viti i Megan Fox, e cila ėshtė zgjedhur si femra mė seksi nga revista e famshme "FHM". Ajo gjitahshtu interpreton nė pėrkrah Amanda Seyfried dhe Adam Brody nė "Jennifer's Body" tė Diablo Cody, i cili do tė dalė nė vitin 2009. Revista e famshme britanike kryen ēdo vit sondazhin pėr tė pėrzgjedhur 100 femrat mė seksi nė botė dhe kėtė vit ishte Megan Fox qė u zgjodh kėtė vit si femra mė tėrheqėse e botės.

  Klasifikimi
  Nė vend tė dytė u zgjodh Jessica Alba, njė prej aktoreve amerikane mė tė famshme pėr paraqitjen e saj. Ajo ka marrė shumė ēmime pėr aktrimin dhe pamjen fizike dhe sė fundmi ka sjellė nė jetė njė vajzė. Nė vend tė tretė ėshtė Keeley Hazell, njė modele angleze dhe vajzė kopertinash. Ajo ėshtė mė e famshme pėr format e saj fizike, tė cilat janė natyrale, pa ndėrhyrje plastike. Elisha Cuthbert qėndron nė vendin e katėrt. Ajo ėshtė modele dhe aktore kanadeze, 25-vjeēare, e cila ėshtė bėrė shumė e njohur vitin e fundit dhe ka fituar mė parė vendin e parė nė listėn e "Flokėve mė seksi nė botė". Tashmė Hayden Panettiere mund tė jetė nė listat e femrave mė seksi nė botė. Aktorja e re ėshtė kthyer shpejt nė njė figurė kopertinash, sapo mbushi 18-vjeē. Ajo njihet mė sė shumti pėr rolin e saj nė seritė televizive tė "Heroes".
  Scarlett Johansson nuk ka qenė nė pesėshen e femrave mė seksi kėtė vit. Njė prej aktoreve tė reja mė tė njohura amerikane. Pėr disa herė mė radhė ėshtė shpikur si femra mė seksi nė botė. Ėshtė vlerėsuar pėr rolet e saj nė "Lost in translation" dhe "Vajza me vėth perle". Cheryl Cole - Kėngėtare angleze, pjesėtare e grupit "Girls Aloud". Ka marrė mė shumė famė pėr statusin e saj si bashkėshortja e futbollistit anglez, Ashley Cole. Hillary Duf ėshtė njohur qė adoleshente nė serialet televizive. Tashmė ėshtė fokusuar mė shumė nė karrierėn si kėngėtare, me paraqitje tė ndryshuar dhe mė tė pjekur. Angelina Jolie sapo ka sjellė nė jetė dy binjakė, por kjo s'e ka penguar atė qė tė jetė nė listat e femrave mė seksi nė botė. Keira Knightley ėkshtė njė aktore e re angleze, e cila shumė shpejt u bė e njohur, sidomos pas interpretimit nė triologjinė "Piratėt e Karaibeve".
  Pėrzgjedhja
  "100 femrat mė seksi nė botė" ėshtė njė sondazh i pėrvitshėm qė kryhet nga revista e famshme britanike "FHM". Votat e lexuesve janė ato qė pėrcaktojnė listėn e njėqind femrave mė seksi tė botės. Sapo mblidhen tė gjitha votat, revista e njohur e meshkujve boton suplementin "100 femrat mė seksi tė botės". Revista e boton listėn e pėrvitshme qė prej vitit 1995. Cameron Diaz ėshtė e vetmja qė ėshtė shfaqur ēdo vit nė listė, qė prej vitit 1995.

  Megan Fox, femra mė seksi nė botė

  Megan Fox debutoi pėr herė tė parė nė filmin "Holiday in the Sun" nė vitin 2001, si trashėgimtarja e llastuar Brianna Wallace. Ajo mė pas u shfaq nė filmat "Ocean Ave", "What I like about you", "Two and a half men". Por shpėrthimi i famės sė saj ndodhi nė vitin 2007, kur ajo mori rolin e protagonistes Mikaela Banes nė filmin e shumėpritur "Transformers". Ajo ėshtė shfaqur nė pesė faqe tė revistės sė famshme "FHM" nė vitin 2005. Ajo gjithashtu ėshtė votuar si femra mė seksi nga kjo revistė pėr vitin 2008, duke ia kaluar Jessica Alba dhe Jessica Biel. Thuhet se ajo do tė interpretoj nė rolin e "Cassie" nė adaptimin e librit komik ""Hack/Slash". Ajo gjithashtu interpreton nė pėrkrah Amanda Seyfried dhe Adam Brody nė "Jennifer's Body" tė Diablo Cody, i cili do tė dalė nė vitin 2009. Ajo ka qenė e fejuar me aktorin e "Beverly Hills", Brian Austin Green, por u nda nė korrik tė kėtij viti. Fox ka nėntė tatuazhe. Ndėr to ėshtė njė poemė tek brinjėt, njė simbol force nė qafė, emri i ish- tė dashurit tė saj nė kėmbė dhe fytyra e Marylin Monroe nė krahun e saj tė djathtė. Ajo ėshtė shprehur se ka provuar drogėn dhe se "ashtu e di se nuk mė pėlqen" duke shtuar se ėshtė njė ndėr tė paktat nė Hollivud qė s'i pėrdor.

  Jessica Alba
  Njė prej aktoreve amerikane mė tė famshme pėr paraqitjen e saj. Ajo ka marrė shumė ēmime pėr aktrimin dhe pamjen fizike dhe sė fundmi ka sjellė nė jetė njė vajzė.

  Keeley Hazell
  Njė modele angleze dhe vajzė kopertinash. Ajo ėshtė mė e famshme pėr format e saj fizike, tė cilat janė natyrale, pa ndėrhyrje plastike.

  Elisha Cuthbert
  Modele dhe aktore kanadeze, 25-vjeēare, e cila ėshtė bėrė shumė e njohur vitin e fundit dhe ka fituar mė parė vendin e parė nė listėn e "Flokėve mė seksi nė botė".

  Hayden Panettiere
  Aktorja e re ėshtė kthyer shpejt nė njė figurė kopertinash, sapo mbushi 18-vjeē. Ajo njihet mė sė shumti pėr rolin e saj nė seritė televizive tė "Heroes".

  Scarlett Johansson
  Njė prej aktoreve tė reja mė tė njohura amerikane. Pėr disa herė mė radhė ėshtė shpikur si femra mė seksi nė botė. Ėshtė vlerėsuar pėr rolet e saj nė "Lost in translation" dhe "Vajza me vėth perle".

  Cheryl Cole
  Kėngėtare angleze, pjesėtare e grupit "Girls Aloud". Ka marrė mė shumė famė pėr statusin e saj si bashkėshortja e futbollistit anglez, Ashley Cole.

  Hillary Duff
  Ėshtė njohur qė adoleshente nė serialet televizive. Tashmė ėshtė fokusuar mė shumė nė karrierėn si kėngėtare, me paraqitje tė ndryshuar dhe mė tė pjekur.

  Angelina Jolie
  Angelina Jolie sapo ka sjellė nė jetė dy binjakė, por kjo s'e ka penguar atė qė tė jetė nė listat e femrave mė seksi nė botė.

  Keira Knightley
  Njė aktore e re angleze, e cila shumė shpejt u bė e njohur, sidomos pas interpretimit nė triologjinė "Piratėt e Karaibeve"

  100 femrat me te bukura ne bote

  1. Megan Fox
  2. Jessica Alba
  3. Keeley Hazell
  4. Elisha Cuthbert
  5. Hayden Panettiere
  6. Scarlett Johansson
  7. Cheryl Cole
  8. Hillary Duff
  9. Angelina Jolie
  10. Keira Knightley
  11. Rihanna
  12. Kate Beckinsale
  13. Jessica Biel
  14. Eva Longoria
  15. Alessandra Ambrosio
  16. Rachel Bilson
  17. Beyonce Knowles
  18. Gemma Atkinson
  19. Jennifer Love Hewitt
  20. Christina Aguilera
  21. Adriana Lima
  22. Gisele Bundchen
  23. Ana Ivanovic
  24. Sophia Bush
  25. Salam Hayek
  26. Jessica Simpson
  27. Jennifer Aniston
  28. Charlize Theron
  29. Rachel Stevens
  30. Maria Sharapova
  31. Britney Spears
  32. Sarah Michelle Gellar
  33. Emma Watson
  34. Kelly Brook
  35. Eva Mendes
  36. Sarah Hardins
  37. Avril Lavigne
  38. Olga Kurylenko
  39. Natalie Portman
  40. Heidi Klum
  41. Lindsay Lohan
  42. Bar Rafaeli
  43. Nadine Coyle
  44. Alesha Dixon
  45. Katherine Heigl
  46. Halle Berry
  47. Monica Bellucci
  48. Kristin Kreuk
  49. Nicole Scherzinger
  50. Rachel McAdams
  51. Emma Griffiths
  52. Carmen Electra
  53. Shakira
  54. Evangeline Lilly
  55. Abbey Clancy
  56. Mischa Barton
  57. Jennifer Garner
  58. Marisa Miller
  59. Charlotte McKenna
  60. Cameron Diaz
  61. Vanessa Hudgens
  62. Holly Valance
  63. Alexa Chung
  64. Ali Larter
  65. Emily Scott
  66. Kimberly Walsh
  67. Milla Jovovich
  68. Nadine Velazquez
  69. Mandy Moore
  70. Sienna Miller
  71. Fearne Cotton
  72. Eva Green
  73. Tricia Helfer
  74. Stacy Keibler
  75. Petra Nemcova
  76. Chelsea Davy
  77. Denise Richards
  78. Gwen Stefani
  79. Mary Elizabeth Winstead
  80. Agyness Deyn
  81. Anna Kournikova
  82. Michelle Ryan
  83. Katherine Jenkins
  84. Katie Holmes
  85. Gloria De Piero
  86. Ellen Page
  87. Hannah Spearritt
  88. Odette Yustman
  89. Kristen Bell
  90. Amber Heard
  91. Kirstie Allsopp
  92. April Scott
  93. Kylie Minogue
  94. Billie Piper
  95. Dannii Minogue
  96. Nicola Roberts
  97. Roxanne Mckee
  98. Victoria Beckham
  99. Marion Cotillard
  100. Holly Willoughby

  Klasifikimi

  "100 femrat mė seksi nė botė" ėshtė njė sondazh i pėrvitshėm qė kryhet nga revista e famshme britanike "FHM". Votat e lexuesve janė ato qė pėrcaktojnė listėn e njėqind femrave mė seksi tė botės. Sapo mblidhen tė gjitha votat, revista e njohur e meshkujve boton suplementin "100 femrat mė seksi tė botės". Revista e boton listėn e pėrvitshme qė prej vitit 1995. Cameron Diaz ėshtė e vetmja qė ėshtė shfaqur ccdo vit nė listė, qė prej vitit 1995.

  Fitueset e viteve te kaluara

  * 1995 - Claudia Schiffer
  * 1996 - Gillian Anderson
  * 1997 - Teri Hatcher
  * 1998 - Jenny McCarthy
  * 1999 - Sarah Michelle Gellar
  * 2000 - Jennifer Lopez
  * 2001 - Jennifer Lopez
  * 2002 - Anna Kournikova
  * 2003 - Halle Berry
  * 2004 - Britney Spears
  * 2005 - Kelly Brook
  * 2006 - Keira Knightley
  * 2007 - Jessica Alba
  * 2008 - Megan Fox

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 11:01 am