FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TEMPERATURAT NUK DO TE BIEN NEN 36 GRADE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default TEMPERATURAT NUK DO TE BIEN NEN 36 GRADE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 04, 2008 7:56 pm

  Temperaturat maksimale ne vendin tone nuk do te zbresin nen nivelin e 36 gradeve. Lajmin e ben te ditur Bojko Themelko, shef i sektorit te parashikimeve meteorologjike ne Institutin e Energjise, Ujit dhe Mjedisit. Sipas tij, gjate dites se sotme mbi vendin tone do te mbizoteroje mot i kthjellet me vranesira te pakta. Ne vendet malore, temperaturat minimale do te jene 14 dhe maksimalet 31 grade. Ne vendet e uleta 19-36 dhe ne bregdet 20-34 grade celsius. Pothuaj te njejtat vlera pritet te ruhen edhe gjate dites se neserme, dite kur mbi vendin tone do te mbizoteroje mot i kthjellet me vranesira te pakta. Era do te fryje e lehte nga veriperendimi. Temperaturat ekstreme te ajrit pritet te luhaten ne vlerat e dites se sotme. Ndersa gjate pasdites se djeshme, ne disa zona te vendit tona ka pasur reshje shiu te cilat gjithsesi nuk sollen ulje te temperaturave. Vranesirat sidomos ne pjesen verilindore te vendit do te jete ekzistente edhe sot, megjithate, pa ndikuar ne ulje te vlerave te temperaturave minimale dhe maksimale ne te gjithe vendin.

   Ora ėshtė Tue Mar 19, 2019 12:46 am