FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  30 PLUMBA MBI 2 SHQIPTARE NE ITALI

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default 30 PLUMBA MBI 2 SHQIPTARE NE ITALI

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Aug 05, 2008 8:10 pm

  KASERTA- Dy emigrantė shqiptarė janė ekzekutuar pėr vdekje nė Kaserta tė Italisė. Emigrantėt Ziber Dani, 40 vjec dhe Artur Kazani, 36 vjec, ky i fundit i me precedentė penale pėr pjesėmarrje nė trafikun e lėndėve narkotike janė qėlluar pėr vdekje me armė mbrėmė pėrpara njė lokali. Policia dyshon se bėhet fjalė pėr njė hakmarrje e cila ka tė bėjė me territorin e trafikut tė drogės nė zonėn e Kazertės. Pikėrisht kjo zonė kontrollohej nga emigrantėt afrikanė por edhe nga njė fraksion i klanit kamorrist ‘kasalezi’. Sipas policisė italiane ndaj 2 emigrantėve shqiptarė kanė qėlluar tė paktėn 5 persona tė cilėt ishin tė maskuar. Nė drejtim tė Ziber Danit dhe Artur Kazanit tė cilėt kanė qenė tė ulur nė njė tavolinė jashtė lokalit, janė qėlluar nga tė paktėn 30 plumba pistolete. Njėri nga dy shqiptarėt nuk ka mundur tė largohej nga plumbat dhe gjetur nga karabinierėt nė karrige, ndėrsa shqiptari tjetėr ka arritur tė largohet, por rreth 100 metra larg lokalit ėshtė arritur nga vrasėsit dhe ėshtė qėlluar per vdekje.

  (s.g/ANSA/Balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Mar 21, 2019 8:33 am