FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  FIFA-RENDITJA SHQIPERIA HUMB SERISH NJE TJETER VEND

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FIFA-RENDITJA SHQIPERIA HUMB SERISH NJE TJETER VEND

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Aug 06, 2008 5:04 pm

  Nė publikimin e renditjes sė pėrgjithashme FIFA-s pėr muajn korrik, kombėtarja shqiptare futbollit ka humbur njė tjetėr vend, teksa ėshtė rėnditur nė vendin e 101 duke grumbulluar 359 pikė po aq sa muaj e kaluar. Kombėtarja shqiptare e drejtuar nga hollandezi Ari Han, muajt e fundit ka hasur shumė probleme tė shumta dhe kjo ka ndihkur shumė nė paraqitjen e saj nė arenėn ndėrkombėtare. Shqipėria ėshtė rėnditur mė poshtė se skuadra qė nuk kanė tė zhvilluar shumė futbollin si Ruanda, Burkina Faso, Uganda e tij. Ndėrkohė vendi i parė ne klasifikimin e pėrgjithshėm mbahet nga kampionėt europės Spanja duke lėnė pas Gjernaninė e drejtuar nga Hoakin Lėv dhe kombėtaren Italiane tė Marēelo Lipit, ndersa kombėtarja e Brazilit ka humbur dy pozicione duke zbritur nė atė tė gjashtė.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:07 am