FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  AKSIDENT NE TOPOJE NJE E VDEKUR E DY TE TJERE NE RREZIK

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default AKSIDENT NE TOPOJE NJE E VDEKUR E DY TE TJERE NE RREZIK

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Aug 06, 2008 5:23 pm

  TROPOJE-Njė aksident i rėndė rrugor ka ndodhur sot nė mesditė nė qytetin verior tė Tropojės. Makina nė tė cilėn udhėtonin 5 persona, 4 prej tyre anėtarė tė njė familjeje ka dalė nga rruga duke rėnė poshtė 15 metra. Aksidenti ka ndodhur nė vendin e quajtur Kthesa e Rragamit rreth orės 12.00 tė ditės sė sotme. Sipas policisė ka humbur jetėn Liljana Saracini 32 vjece, pasagjere, ndėrsa ėshtė rėndė bashkėshorti i saj Besnik Saracini dhe njė e afėrm e tyre Laureta Meshi, 18 vjece. Fatmirėsisht dy fėmijėt e ciftit Saracini kanė marrė plagė tė cilat janė jashtė rrezikut pėr jetėn. Jeta e drejtuesit tė automjetit dhe 18 vjecares ėshtė nė rrezik. Tė aksidentuarit janė dėrguar menjėherė nė spitalin e Bajram Currit pėr tė marrė ndihmėn e shpejtė. Por fatkeqėsisht nė atė spital prej dy vitesh mungon njė reanimator. Spitali i Tropojės kėrkon ndihmėn e njė helikopteri pėr tė transportuar tė plagosurit nė Tiranė, ose nė Prishtinė.

  (s.g/Balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:36 pm