FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ERJON BOGDANI DEL KUNDRA VLLAZNISE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ERJON BOGDANI DEL KUNDRA VLLAZNISE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Aug 06, 2008 5:37 pm

  Vllaznia-Napoli, ndeshja e turit te dyte eliminator te Kupes UEFA, perpara se te nise aktin e saj te pare ne "Loro Borici", po luhet fort me deklarata, ku protagoniste ne mediat italiane jane edhe lojtaret me te njohur shqiptar te Serise A. Pas Igli Tares, tashme ne rolin e drejtorit teknik te Lacios, ishte sulmuesi i Kievos, Erion Bogdani, i cili foli per sfiden e shumepritur ne ambientin futbollistik shqiptar, gjate nje nderhyrjeje telefonike per emisionin "Radio Goal", te radios se njohur "Kiss Kiss Napoli". "Napoli do ta kaloje me siguri turin e pare te Kupes UEFA (te dytin ne fakt), Vllaznia nuk do t'i shqetesoje 'axurret'. Ekipi shqiptar eshte nje skuader e re. Njoh disa elemente, por Napoli eshte perballe nje skuaderze. Publiku eshte i apasionuar dhe i ngrohte dhe te ben te ndjesh nxehtesine e tij per 90 minuta. Bashkekombesit e mi do te bejne luftojne fort, kjo eshte arma e tyre me e forte", - thote Bogdani. Sulmuesi shqiptar flet edhe per Rinaudo, lojtarin e Napolit, duke e cilesuar si nje lojtar cilesor, pas ka luajtur me te si te Salerno ashtu dhe te Siena, dhe me keto dy skuadra ka deshmuar cilesite e tij. "Miqesoret sherbejne per te gjetur bashkepunimin e duhur me shoket dhe te rritesh. Objektivi im me Kievon kete vit eshte te bej gola te rendesishem dhe decizive per shpetimin e skuadres", deklaroi sulmuesi i kombetares shqiptare, Erion Bogdani.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:06 am