FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ELBASAN TERHEQIN ZVARRE KOMSHIUN SI AKILI HEKTORIN

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default ELBASAN TERHEQIN ZVARRE KOMSHIUN SI AKILI HEKTORIN

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 07, 2008 6:55 pm

  ELBASAN- Ngjarja nuk ka ndodhur nė muret e Trojės por nė njė fshat tė vogėl nė qytetin e Elbasanit Dy vėllezėr Xhevahir e Ismail Plaku kanė lidhur me litar pas makinės sė tyre komshiun, Kujtim Boja dhe mė pas e kanė tėrhequr zvarrė pėr 100 metra. Ngjarja ndodhi mbrėmė nė fshatin Gostinė tė Elbasanit dhe sipas policisė konflikti ka nisur pėr njė cėshtje tė vjetėr pronėsie. Dy vėllezėrit dhe komshia e tyre kanė qenė nė njė lokal kur kanė filluar sherri. Por, mesa duket vėllezėrit nuk janė mjaftuar duke e rrahur barbarisht Kujtim Bojėn, por e kanė lidhur me litar pas makinės sė tyre dhe e kanė tėrhequr zvarrė pėr rreth 100 metra. Tė gjithė qytetarėt qė kanė qėnė nė ato momente janė tmerruar nga skena dhe kanė njoftuar menjėherė policinė. Vetė drejtori i Policisė sė Elbasanit i shoqėruar nga grupi i gatshėm mbėrriti nė vendngjarje dhe kanė mundur tė arrestojė njėrin nga vėllezėrit Xhevahir Plaku, ndėrsa ėshtė shpallur nė kėrkim vėllanė tjetėr Ismail Plaku. Policia shoqėroi nė spitalin e Elbasanit Kujtim Bojėn, dhe sipas mjekėve gjendja e tij shėndetėsore ėshtė e rėndė.

  (s.g/NEWS24/Balkanweb)

   Ora ėshtė Sat Sep 22, 2018 2:01 am