FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  AKSIDENT I RENDE NE BERAT NJE I VDEKUR E NJE I PLAGOSUR

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default AKSIDENT I RENDE NE BERAT NJE I VDEKUR E NJE I PLAGOSUR

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Aug 10, 2008 2:27 am

  BERAT- Njė aksident i rėndė automobilistik me pasojė vdekjen e njė personi dhe plagosjen e njė tjetri ka ndodhur pasditen e sotme nė qytetin e Beratit. Aksidenti ka ndodhur ne aksin rrugor Berat-Fier nė vendin e quajtur Qafa e Sqepurit, ku automjeti tip Opel Astra me targa tė huaja DA 1053KX si pasojė e humbjes sė kontrollit nga drejtuesi i mjetit ka dalė nga rruga kryesore dhe pėr pasojė ka gjetur vdekjen e menjėhershme drejtuesi i automjetit Resmi Jasini 35 vjeē, banues nga Vlora, dhe ėshtė pakgosur rėndė kunati i tij Leonard Balla banues nga fshati Kutalli i rrethit tė Beratit. I plagosuri Balla ėshtė dėrguar menjėher pėr nė Spitalin Ushtarak tė Tiranės pėr shkak tė gjendjes sė tij te rėndė ku ende nuk dihet asgjė pėr gjėndjen e tij shėndetėsore aktuale. Ndėrkohė nė vendngjarje kanė mbėrritur menjėher forcat e policisė tė cilat sipas hetimeve paraprake kanė pohuar se shkak i aksidentit ka qėnė humbja e vėmendjes nga ana e drejturesit tė mjetit i cili ka gjetur edhe vdekjen.  (a.r/news24/balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:13 pm