FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TREGONI NJE BARCALETE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Apr 25, 2008 12:26 am

  NJE TIP I THOT SHOKUT;XHAXHAI IM ESHTE NJE GJENI KA MARR NJE KARROCERI TE NJE BENCI,NJE MOTER TE NJE FERRARRI,GOMAT E FORDIT E SENDILET E NJE KADILLAKUAI E SHOKU I PERGJIGJET: E CA PASKA BERE NJE MAKINE .JO 2 VJET BURG
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Apr 25, 2008 12:29 am

  PSE PLAKU I VITIT TE RI NUK KA FEMIJ?SEPSE VJEN NJE HERE NE VIT E KUR VJEN HYN MBRENDA NE OXHAK
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:26 pm

  ĖNDĖRA


  Kur u zgjua njė dembel I papunė nga gjumi I tha sė shoqes:

  -Jam kėnaqur sonte.Nė ender gjeta njė punė tė mire,ku

  fitoja shumė para…

  -Vazhdo tė flesh mor budalla,derisa tė fitosh njė shumė tė mire-

  I tha e shoqja.


  Aspirinat

  U zgjova kete mengjes dhe u ndjeva shume keq, i thote nje tip nje shoku dhe vendosa te vras veten duke marre 1000 aspirina.

  - Po pastaj?

  - Pasi piva 2 dhe e ndjeva veten me mire.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:29 pm

  Misionari dhe Kanibalėt

  Nė zemėr tė Afrikės arrin njė misionar i ri dhe plot vullnet me qėllim
  qė tė
  konvertojė njė fis kanibalėsh. Pas disa ditėsh kryetari i fisit shkon

  qytet pėr tė biseduar me peshkopin.
  - Na dėrgo ndonjė misionar tjetėr padre.
  - Po pėrse? Ai qė ju dėrgova nuk ėshtė i mirė?
  - Jo padre. Por pothuajse po e mbarojmė...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:30 pm

  Njė nxėnės i sapoardhur ne klasėn e re pyet mėsuesen : “Mesuese a dėnohet dikush pėr diēka qė nuk e ka bėrė? –“Jo asnjėherė” pėrgjigjet mėsuesja. – Atėherė se besoj se do tė mė dėnoni pėr detyrat qė nuk i kam bėrė.


  Njė shkencėtar Shqiptar merr pjesė nė njė konferencė rreth kėrkimeve arkeologjike. Filluan tė mburren Amerikanėt: - nė vendin tonė gėrmuam 25 metra nėn dhe dhe gjetėm kabllo telefoni. Dmth tė parėt tanė kanė pėrdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne nė vendin tonė gėrmuam 50 m sgjetėm gjė, gėrmuam edhe 50 m tė tjerė prapė sgjetėm gjė ... dmth. tė parėt tanė kanė pėrdorur celular.

  Njė hajdut shkon nė Pazar pėr tė shitur rrobat qė kishte vjedhur, por njė hajdut tjetėr ia vjedh. Nė darkė e shoqja e cila e sheh tė mėrzitur e pyet: “Sfitove gjė?” – Hajduti duke qeshur: “-Kėsaj here i shita me ēmimin qė i mora
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:31 pm

  Shqiptari dhe greku

  Nje emigrant Shqiptar ne Greqi nje dite ishte zene me komshiun e vet grek dhe nuk flisnin me njeri tjetrin...
  Nje dite rastesia i solli perbale njeri tjetrit nderkohe qe greku shetiste me qenin e tij. Shqiptari:
  - Ku vete keshtu me kete gomar?
  Greku i habitur qe Shqiptari po i fliste duke kujtuar se beri nje gabim ne te folur pergjigjet ne greqisht.
  - I thone 'qen' jo 'gomar'...
  Shqiptari: - Nuk te fola ty i fola qenit...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:33 pm

  Kam gjetur njė restorant vėrtetė special. Shpenzon pak por ka nga tė gjitha. E ēoj gjithmonė gruan. Pastaj ka edhe dhomė sipėr, kur ēdo natė zgjidhet njė emėr me short dhe ai qė fiton, aty kalin njė natė dashurie. -Ju keni fituar ndonjėherė?


  Njė qytetar hyri nė njė dyqan dhe u mrrekullua kur ndodh pėrballė me njė shitėse tepėr simpatike.
  -Zotėri, ēfarė kėrkoni, ju lutemi?-pyeti me njė buzqeshje tė ėmbėl.
  -Mė jepni njė...njė...njė ngjyrė kėpucėsh, ju lutem.
  -Pėr ēfarė kupucėsh keni fjalėn?
  -Pėr kėpucė numėr 42,- foli qytetari i hutuar.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:34 pm

  Shkon njeri tek nje pijetore dhe porosit nje dopjo raki.
  Pasi pin dopjon e pare hap paksa xhepin e kemishes dhe shikon cfare kishte brenda. Pas pak i thote banakierit per nje dopjo tjeter.
  Pasi e pin dhe dopjon e dyte hap xhepin e kemishes perseri duke shikuar brenda. kerkon nje dopjo tjeter por para se banakieri i jep goten ai i thote: "Shiko plako une te jap dopjo gjithe diten e naten po deshe -- por duhet te me tregosh se cfare ke qe shikon ne xhepin e kemishes perpara se te porositesh nje dopjo tjeter".
  - " Une po shikoj nje fotografi te gruas time. Kur ajo fillon te duket e bukur atehere e di qe eshte koha per te shkuar ne shtepi".
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Shqiptari nė lojė

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jun 19, 2008 7:37 pm

  U vendos qė tė zhvillohej kampionati botėror i njerėzve qė do tė duronin mė shumė kohė pa ngrėnė bukė dhe pa pirė ujė tė mbyllur nėpėr ca qeli tė vogla, vetėm me nga njė dritare. Tė gjithė konkurentėve u dhanė nga njė celular dhe iu thanė qė nė momentin kur tė mos duronin dot mė, t’i binin celularit pėr t’u tėrhequr nga gara. Kaluan dy ditė dhe nisėn tė dorėzoheshin tė gjithė garuesit me radhė qė nga greku, serbi, bullgari, rusi, rumuni, kinezi... Ditėn e tretė u dorėzuan edhe italiani, danezi e spanjolli, deri te tė fundit qė ishin gjermani e amerikani, qė duruan pėr gati 3 ditė e tre netė tė plota dhe pastaj i ranė celularėve pėr t’u dorėzuar qė tė dy nė tė njėjtėn kohė. Pėr ēudinė e tė gjithėve erdhi dita e katėrt dhe njė nga konkurentėt nuk ishte tėrhequr ende... Ishte shqiptari! Shkojnė nė qelinė e tij dhe dėgjojnė zhurmė qė nga jashtė. Kur afrohen, shikojnė shqiptarin qė po i binte murit me kokė.
  -Si ka mundėsi qė pas 3 ditėsh dhe 3 netėsh, ti vazhdon t’i biesh murit me kokė? – e pyesin shqiptarin, organizatorėt tė ēuditur pėr rezistencėn e tij.
  -Kam 3 ditė qė dua tė dal ore, se vdiqa pėr njė duhan, po kam harruar atė dreq numri tė telefonit
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Nastradini dhe ēelsat

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jun 19, 2008 7:38 pm

  Nastradini po punonte tokėn, ndėrkohė qė i vjen njė bashkėfshatar me urgjencė dhe i thotė:
  -Vrap efendi, se po tė digjet shtėpia.
  -Punė e madhe, ia kthen Nastradini, ēelsat i kam me vete...

  Miza dhe elefanti

  Miza dhe elefanti vendosėn qė tė luanin futboll ēdo fundjavė. Ēuditėrisht, elefanti vetėm po mundej; u bė njė muaj dhe ai nuk kishte shėnuar as edhe njė gol. Vjen fundi i javės dhe miza me elefantin fillojnė ndeshjen e tyre. Qė nė minutat e para rezultati kalon nė favor tė mizės 1-0. Pak mė vonė 2-0, 3-0, 4-0, derisa papritmas elefanti ndalet.
  -Nuk luaj mė, - i thotė ai mizės.
  -Pse? - pyet miza e ēuditur.
  -Se ti luan me tė shtyme... - pėrgjigjet elefanti.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Seancė gjyqėsore

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Jun 19, 2008 7:40 pm

  Nė njė seancė gjyqėsore qė po zhvillohej pėr njė njeri, i cili kishte vrarė njė tjetėr, pasi folėn avokatėt, u dėgjuan dėshmitė dhe u shqyrtuan dosjet, gjykatėsi i drejtohet tė pandehurit.
  Gjykatėsi:
  -I pandehur, a ėshtė e vėrtetė qė e keni goditur, madje disa herė, viktimėn me paramendim?
  I pandehuri:
  -Jo zoti gjykatės, nuk ėshtė aspak e vėrtetė!
  Unė viktimėn e godita me hekur!!!...

  Polici dhe ujku

  Njė polic, tek po ecte njė ditė rrugės pėr tė shkuar nė fshat, ku do tė takonte tė afėrmit e vet, shikon njė ujk. Polici sakaq nxjerr pistoletėn dhe i qėllon. Ujku qė kthehet dhe i thotė:
  -Ah, po nuk ke faj ti ore jo! Fajin e kam unė, qė nuk tė hėngra atėherė kur ishe bari me dele, po tė lashė tė bėheshe polic...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Shqiptari nė lojė

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 13, 2008 4:42 pm

  U vendos qė tė zhvillohej kampionati botėror i njerėzve qė do tė duronin mė shumė kohė pa ngrėnė bukė dhe pa pirė ujė tė mbyllur nėpėr ca qeli tė vogla, vetėm me nga njė dritare. Tė gjithė konkurentėve u dhanė nga njė celular dhe iu thanė qė nė momentin kur tė mos duronin dot mė, t’i binin celularit pėr t’u tėrhequr nga gara. Kaluan dy ditė dhe nisėn tė dorėzoheshin tė gjithė garuesit me radhė qė nga greku, serbi, bullgari, rusi, rumuni, kinezi... Ditėn e tretė u dorėzuan edhe italiani, danezi e spanjolli, deri te tė fundit qė ishin gjermani e amerikani, qė duruan pėr gati 3 ditė e tre netė tė plota dhe pastaj i ranė celularėve pėr t’u dorėzuar qė tė dy nė tė njėjtėn kohė. Pėr ēudinė e tė gjithėve erdhi dita e katėrt dhe njė nga konkurentėt nuk ishte tėrhequr ende... Ishte shqiptari! Shkojnė nė qelinė e tij dhe dėgjojnė zhurmė qė nga jashtė. Kur afrohen, shikojnė shqiptarin qė po i binte murit me kokė.
  -Si ka mundėsi qė pas 3 ditėsh dhe 3 netėsh, ti vazhdon t’i biesh murit me kokė? – e pyesin shqiptarin, organizatorėt tė ēuditur pėr rezistencėn e tij.
  -Kam 3 ditė qė dua tė dal ore, se vdiqa pėr njė duhan, po kam harruar atė dreq numri tė telefonit...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default I veēante

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Jul 13, 2008 4:43 pm

  -Kaq i veēantė ėshtė ky njeri?
  -Imagjinoni, pas dhjetė minutash qė bisedoni me tė, do tė ishit tė lumtur tė hidheshit nga dritarja e katit tė 25-tė tė njė ndėrtese.

  Kanibalėt

  -Sot i dashur nip, gjyshi do tė tregojė rreth historisė sė jetuar prej tij, kur u gjend i vetėm nė xhungėl nė mes tė njėzetė kanibalėve tė uritur.
  -O gjysh, po ti herėn e parė sikur mė ke thėnė se ishin dhjetė kanibalė?!...
  -E more nipēe, ishe shumė i vogėl qė tė tė tregoja atėherė se qenė plot 20 kanibalė tė uritur...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Nė Autostradė

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:35 pm

  Njėri po i jepte motorrit shumė shpejt nė autostradė dhe pa kokore. Papritur diēka e godet nė kokė. Habitet miku dhe ndalon. Shikon se kishte goditur njė kanarinė. E merr zogun qė ta varrosė, por kanarina ende nuk kishte ngordhur. Ai e ēon kanarinėn nė shtėpi dhe pasi e mjekon e fut nė njė kafaz. Zgjohet kanarina dhe shikon gjithandej qė ishte e rrethuar nga hekura. Mbulon fytyrėn me krahėt dhe thotė: “Boo bo, e vrava tė gjorin...”
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:36 pm

  Mbreti Artur

  Mbreti Artur, duke shėtitur nė kėshtjellen e tij, shikon tė shkruar me urinė nė mure kėto fjalė: "Mbretit Artur i kanė vėnė brirėt". I nevrikosur shkon dhe i thotė magjistarit tė vet, Merlinit qė ta gjejė patjetėr se kush e ka bėrė kėtė shaka tė hidhur. Pas njė jave Merlini shkon te Arturi dhe i thotė se e ka kryer porosinė dhe ka dy lajme pėr t’i dhėnė, njė tė mirė e njė tė keq. “Mė thuajtė parin lajmin e mirė” –thotė mbreti. “Urinėn e gjeta se e kujt ėshtė. I pėrket Ser Lancelotit”. “Mos more, e pabesueshme... po lajmi i keq cili ishte?” –pyet sėrish Arturi. Pasi pėrtypet pak, Merlini vazhdon: “Shkrimi ishte i gruas suaj...”
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:36 pm

  Bizelja

  Vijnė nė Shqipėri disa bujqėr nga Amerika dhe Italia. Pritėsi shqiptar njė ditė i ēoi miqtė pėr tė vizituar perimet e tė mbjellat e tjera. Sa shikon italiani specat, thotė se nė Itali, ato bėhen mė tė kuq dhe mė tė mėdhenj. Sa shikon Amerikani kastravecėt thotė sėrish se nė Amerikė kastravecėt janė shumė herė mė tė zhvilluar se sa nė Shqipėri. Shqiptari i nervozuar rrėmben njė bostan dhe u tregon miqve. “E shikoni kėtė” – u thotė. “Po, por ēfarė ėshtė ajo kokėrr e madhe qė mban nė duar?” – pyesin ata. “Bizele” – pėrgjigjet shqiptari.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:37 pm

  Gabelėt


  Njė ēift gabelėsh po udhėtonin nėpėr fshatra ku herė lypnin e herė bėnin ndonjė tregti me leverdi. Papritur, njė nga fėmijėt e tyre shkėputet dhe bie nė njė lumė tė zi sterė ku derdheshin prej vitesh ujėrat e zeza tė krejt zonės. Babai gabel i thotė tė shoqes:
  -Grua, a do ta nxjerrėsh vetė djalin nga lumi apo ta lėmė tė mbytet dhe bėjmė njė tjetėr?
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:38 pm

  11 eurot


  Njė falsifikator nga Gjirokastra kapet nė Itali pasi kishte tentuar tė kėmbente njė kartmonedhė false. Pasi e ēojnė nė kuesturė komisari qė e pyet:
  -Po mirė qė e kishe bėrė monedhėn false, po pse e bėre 11 euro kur kjo prerje nuk ekziston fare?!...
  -Po ja, i thotė gjirokastriti, 3 euro mė bėri letra, 2 euro prerja, 2 euro ngjyrat, 3 euro elementet e sigurisė, e thashė me vete: Po 1 euro nuk do ta fitoj unė?...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:38 pm

  Peshkimi

  Dy shokė dilnin pėr peshk bashkė por ēuditėrisht njėrit vetėm i ecte, tjetri nuk kapte fare peshq. E pyet fatkeqi shokun:
  -Si ka mundėsi qė ti kap kaq shumė peshq more burrė?!
  -Po ja, unė jam beqar dhe kam njė dashnore. Sa herė kur shkoj pėr peshk i pėrkėdhel asaj prapanicėn dhe kjo mė sjell shanc.
  -Po edhe unė jam i martuar dhe kam gruan.
  -Provoje, pse jo.
  Tė nesėrmen pasi rregullohet shkon burri te gruaja e cila ishte duke fjetur pėrmbys. Ai i ledhaton prapanicėn ndėrsa ajo pėrgjumėsh i thotė: “...shpirt, po del pėr peshk?”
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:41 pm

  Shqiptari dhe ēifuti


  Njė shqiptar dhe njė ēifut ishin bashkėpronarė tė shumė firmave. Njė ditė, tė lodhur nga biznesi, ata shesin gjithēka dhe vendosin qė tė udhėtojnė nėpėr botė. Blejnė tė dy njė avion dhe nisin udhėtimin. Pėr fatin e tyre tė keq, teksa po fluturonin mbi shkretėtirė avioni pėson difekt e rrėzohet. Ata humbin gjithēka kishin fituar pasi e kishin marrė me vete. Dy tė mbijetuarit vazhdojnė tė ecin nė mes tė shkretėtirės. Kur papritur, ēifuti gjen njė qyp plot me florinj.
  -Jemi ortakė, gjysmat i kam unė. – thotė shqiptari.
  -Jo, ky ėshtė fati im, nuk tė jap gjė. –ia kthen ēifuti.
  Tė dy vazhdojnė ecjen. Pas pak edhe shqiptari gjen diēka me vlerė. Njė pagure me ujė. Ēifuti i kėrkon ujė dhe shqiptari ia kthen pėrgjigjen me tė njėjtėn monedhė siē bėri ēifuti pėr qypin me florinj.
  Ēifuti:
  -Si thua sikur tė bėjmė Pazar me ujin?
  -Shumė mirė. – ia kthen shqiptari.
  Ēifuti:
  -Sa e shet paguren me ujė?
  -Njė qyp me florinj. – pėrgjigjet shqiptari.
  Ēifuti:
  -Shumė shtrenjtė e mban mor’ burrė.
  Shqiptari:
  -Bjeri pazarit, po e gjete mė lirė ta jap falas.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:42 pm

  Nano dhe Berluskoni


  Nano dhe Berluskoni po udhėtonin me makinė. E pyet Nano Berluskonin:
  -Sa janė tė ardhurat e tua mujore?
  Ai i pergjigjet:
  -Pėr dy muaj e blej njė sllon, tipi i fundit. Po ti, pėr sa e blen?
  -Nuk e di, -ia kthen Nano, ja tė pyesim menaxherin tim.
  Merr Nano nė telefon ekonomistin dhe e pyet:
  -Pėr sa kohė e marr njė sllon tip tė fundit me tė ardhurat e mia?
  Pasi bėn llogaritjet ekonomisti i thotė se duhen gjashtė muaj.
  -Ē’thua kėshtu mor’ gomar. Si s’tė vjen turp qė thua gjashtė muaj pėr njė makinė?
  -Mė fal shef, jeni keqkuptuar; nuk e kisha fjalėn pėr njė makinė, por gjashtė muaj tė duhen pėr tė blerė kompaninė “sllon”.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:42 pm

  Rruajtja

  I thotė burri gruas:
  -Ēudi moj grua, gjithmonė pasi rruhem ndihem 10 vjet mė i ri...
  Gruaja:
  -Atėherė i dashur pse nuk rruhesh mė shpesh darkave?!
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:42 pm

  I veēantė


  -Kaq i veēantė ėshtė ky njeri?
  -Imagjinoni, pas dhjetė minutash qė bisedoni me tė, do tė ishit tė lumtur tė hidheshit nga dritarja e katit tė 25-tė tė njė ndėrtese.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:43 pm

  Kanibalėt

  -Sot i dashur nip, gjyshi do tė tregojė rreth historisė sė jetuar prej tij, kur u gjend i vetėm nė xhungėl nė mes tė njėzetė kanibalėve tė uritur.
  -O gjysh, po ti herėn e parė sikur mė ke thėnė se ishin dhjetė kanibalė?!...
  -E more nipēe, ishe shumė i vogėl qė tė tė tregoja atėherė se qenė plot 20 kanibalė tė uritur...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:43 pm

  Fotografia


  Njė polic po hapte njė gropė nėn tokė. Dikush qė po kalonte aty, e shikon dhe e pyet:
  -Pse po e hap kėtė gropė?
  -Sepse dua tė bėj njė fotografi me gjysmėn e trupit, nga mezi e lart dhe nuk dua qė tė dalė pjesa e poshtme. –pėrgjigjet polici.
  Pas disa orėsh, i njėjti person kalon sėrish nė atė zonė dhe shikon policin duke hapur njė tjetėr gropė.
  -Po mirė gropėn e parė, qė e doje pėr fotografi, po kėtė tė dytėn ē’e deshe mor’ i uruar? –pyet ai gjithė habi.
  -Nuk tė thashė, -ia kthen polici, do tė bėj dy fotografi.

  Sponsored content

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon Oct 15, 2018 9:31 pm