FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TREGONI NJE BARCALETE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue Jul 22, 2008 9:43 pm

  Zezaku

  Njė zezak takon rastėsisht njė zanė. Zana e pėlqeu dhe i tha se do t’i plotėsonte menjėherė dy dėshira;
  -Dua qė tė bėhem i bardhe dhe tė jem mes kėmbėve tė tua, -shpreh zezaku dėshirat...
  Dhe zana e ktheu atė nė lines.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Aug 24, 2008 9:03 pm

  Si e propozojnė partneren studentėt e degėve tė ndryshme?
  Letėrsia
  E dashur, te dua!!! Unė u linda pėr ty, ti u linde pėr mua. Ky zjarr qė ma djeg shpirtin me mohimin tėnd do mė hedhė nė rrethin e nėntė te Ferrit, kurse pohimi yt, qoftė edhe i heshtur do mė bėnte zot tė plotfuqishėm nė Parajsėn e Dante Aligerit.

  Inxhinieria
  Fytyra jote e bukur mė kujton fasadėn e hotel Tiranės, ndėrsa flokėt e tua derdhen supeve si burme pa fund. Ingranazhi i dashurisė sime duke u rrotulluar nė kėtė burme pa fund, nga kontakti lind shkėndija ndjenjash. Dashuromė qė unė si ēeliku, e ti si betoni, tė kthehemi nė betonarme!

  Mjekėsia
  Simptomat e sėmundjes “dashuri” i njoha qė kur linda dhe s’ka ilaē tjetėr pėrveēse tė mė dashurosh! Truri s’i mban dot ndjenjat e mia, tė dua klith zemra, dėgjo si qan mėlēia...

  Matematika
  Integrali i ndjenjave tė mia nė kufijtė nga unė te ti ėshtė i barabartė me termin shumėdomethėnės “dashuri”. Rrethuar nga padurimi, mė shikon e tė shikoj, nė bazė tė teoremės sė dy policėve, tė dashuroj!
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Aug 24, 2008 9:14 pm

  Telefonata


  Nexhoja merr Mondin nė telefon dhe e pyet:
  -Mė falni, a ėshtė Halil Mondi nė shtėpi?
  Tjetri qė i pėrgjigjet:
  -Jo or’ vėlla, Mond Halili ėshtė kėtu.
  Atėherė Nexhoja ia kthen:
  -Mė falni shumė zotėri, i paskam rrėnė numrit mbrapsht!...

  Stilolapsi

  Ca policė marrin tė shqetėsuar nė telefon doktorin:
  -Doktor, doktor, na ndihmo shpejt se shefi hėngri stilolapsin dhe i ka mbetur keq nė fyt...
  Doktori i pyet:
  -Po ju, ēfarė po bėni ndėrkohė?
  Policėt:
  -Ne po shkruajmė me laps.
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 8:25 pm

  Lepuri

  Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet se ēfarė po bėnte. Lepuri pėrgjigjet:
  -Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin.
  Pas pak kalon ariu. Edhe ai e pyet lepurin se ē’po bėnte. Lepuri i thotė njėsoj si ujkut:
  -Ja po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin…
  Mė pas, rastėsisht aty kalon Luani dhe e pyet lepurin:
  -Ēfarė po bėn o lepur?
  -Ja po mpreh dhėmbėt, se flasim ndonjėherė edhe budallėqe…
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 8:26 pm

  Majmuni


  Dy vajza po laheshin nė dush dhe njėra prej tyre thotė:
  -Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.
  Ndėrsa tjetėr ia kthen:
  -Kurse majmuni im ka filluar tė hajė edhe banane...
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 8:28 pm

  Martesa

  -Pse nė kohėt e sotme 80 pėr qind e grave nuk duan martesė?
  -Sepse siē duket e kanė kuptuar qė pėr 60 gram salēiēe, nuk ia vlen ta blesh gjithė derrin…
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 8:29 pm

  Ik moj...


  Njė punėtor i thjeshtė bie nė dashuri me tė bijėn e pronarit tė fabrikės ku ai punonte. Ai shkon te babai i vajzės dhe i kėrkon dorėn e sė bijės.
  -Hė mor djalosh, ēfarė pune bėn?
  -Jam punėtor i thjeshtė nė fabrikėn tuaj.
  -Mirė, mirė, unė jam liberal dhe kjo nuk ėshtė problem, por shiko se vajza ime ėshtė mėsuar tė jetojė me luks. Sa fiton ti nė muaj?
  -200 mijė lekė tė vjetra.
  -Po aq lekė more djalė vajza ime i do nė muaj veē pėr letėr higjenike... Kur tė fitosh mė shumė eja dhe mė tako e bisedojmė prapė.
  Djali del nga zyra e pronarit dhe pas portės e priste e bija e tij e cila e pyet se ēfarė pėrgjigje i kishte kthyer i ati:
  -Kur do tė martohemi?
  -...Ik moj dhjeramane!...

  Sponsored content

  default Re: TREGONI NJE BARCALETE

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon Oct 15, 2018 7:43 pm