FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  CILJETA RIKTHEHET SI FOTOMODELE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default CILJETA RIKTHEHET SI FOTOMODELE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 11, 2008 6:30 pm

  .Ka ditur gjithnjė tė godasė nė shenjė, njė dhunti e lindur kjo e “Lolitės” sė skenės shqiptare. Por kėsaj radhe, pėr ēudinė tė gjithėve, ėshtė mėrzitur me joshjen dhe sharmin qė i ka falur nėna natyrė. Ajo nuk do tė jetė mė “Lolita” e askujt. Ky ėshtė lajmi mė i fundit qė vjen nga kampi i kėngėtares. Edhe pse 2008-ta ka qenė njė vit vėrtet i mbarė pėr tė, jo vetėm nė muzikė, por edhe pėrtej skenave e koncerteve ku ka marrė pjesė, mesa duket historia e saj e dashurisė ka pėsuar “krisjen” e madhe. Ēiljeta ka vendosur tė mos jetė mė “Lolitė”, pėr tė ndryshuar kryekėput jetėn e saj. Pas “Dorėheqjes” dhe “Puēi, puēi”, “sexy-girl” ėshtė vėnė nė kėrkim tė njė dashurie qė e meriton femrėn fatale tė kohėve moderne. Mos u trembni nga sa shkruhet mė lart, sepse nė realitet ajo po e shijon me tė gjitha mundėsitė historinė e dashurisė. Madje romanca e kėngėtares alla-“Romeo dhe Ēiljeta” ėshtė nė kulmin e vet, duke qenė se sapo kanė kremtuar pėrvjetorin e tretė. Gjithė faji ėshtė i Rozi Radit, e cila ka shkruar tekstin e kėngės mė tė fundit tė realizuar nga Xhilaga me titull “Lolita”. Njė gjė tė tillė e pohon edhe vetė kėngėtarja nė njė prononcim pėr “Korrierin”. “Sapo kam pėrfunduar kėngėn e radhės me titull “Lolita”, qė ėshtė njė bashkėpunim me Adrian Hilėn dhe tekst tė Rozana Radit. Fabula e kėngės bėn fjalė pėr njė vajzė qė ka kontribuar shumė nė dashuri dhe ėshtė zhgėnjyer. Kėshtu, unė i them djalit qė nuk jam mė “Lolita” e tij e se ēdo gjė ka marrė fund. Njė realizim qė i pėrshtatet stilit tim dhe qė shpresoj tė vlerėsohet”, vijon mė tej Ēili. Si gjithmonė seksi, por kėtė herė mė ekstravagante dhe nė stilin e Brigitte Bardot, bukuroshja mė e kėrkuar e ekranit ka luajtur rolin qė deri diku e pėrfaqėson vetė atė, duke qenė njė lozonjare e lindur. Edhe pse nuk ka ende njė videoklip, kėnga ka filluar tė dėgjohet pa pushim nė “You Tube”. Por pėrveē kėsaj, vajza joshėse e skenės ka njė tjetėr plan, edhe mė tė rėndėsishėm se ky i pari. Ajo do tė jetė imazhi i kalendarit tė vitit 2009, pėr tė gjithė muajt, ēka vėrteton edhe njėherė se efekti “Ēiljetė” ėshtė ende njė imazh qė shet. Dhe bukuroshja seksi e di mirė kėtė. Pėrveē koncerteve dhe ftesave pėr tė kėnduar nė bregdetin e Shqipėrisė, por jo vetėm, ajo pėrgatit sfidėn e radhės si modele. Me pak fjalė, njė “sexy-girl” qė ndryshe nga sa thuhet lart e poshtė, po jeton periudhėn mė tė artė tė jetės sė saj. Aq me tepėr qė tani synimet e saj rrahin nė njė tjetėr vend. Ėshtė albumi i paralajmėruar prej shumė muajsh, qė pret tė promovohet nga fundi i vitit. Mė shumė se dhjetė kompozime tė reja dhe disa videoklipe qė ditėt e fundit kanė zėnė pjesėn mė tė madhe tė kohės sė lirė tė saj gjenden aty. Njė synim mbase pak i guximshėm, por qė i vjen fort pėr shtat njė vajze ambicioze si Ēiljeta, e cila gjer tani i ka mbajtur premtimet qė ka dhėnė. Qoftė edhe duke thyer shumė tabu apo skepticizėm, tė cilit nuk i shpėtoi kur kėndoi pėr herė tė parė. Shembulli mė i fundit ėshtė dueti me Ingridin ,“Puēi, puci”, qė shfaqet tėrė kohės nė stacionet televizive.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:38 am