FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  DY TE VETEFLIJUAR NGA DEPRESIONI NE TIRANE E BERAT

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default DY TE VETEFLIJUAR NGA DEPRESIONI NE TIRANE E BERAT

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed Aug 13, 2008 7:50 pm

  Dy persona kane humbur jeten duke u veteflijuar. Nje nga ngjarjet ka ndodhur me Berat ku nje pacient nuk ka duruar dot semundjen, nderkohe qe nje i moshuar me probleme depresioni i ka dhene fund jetes ne Tirane. Keshtu ne oret e vona te dy diteve me pare, ne fshatin Baldushk, Besim Gjata 62 vjec, i ka dhene fund jetes duke u vetevarur. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Mumajes, ne komunen e Badushkut. Policia qe ka mberritur ne vendin e ngjarjes ka bere te ditur se, viktima eshte gjetur i vetevarur ne nje peme ne afersi te baneses se tij. Nderkohe qe dje ne mengjes, nga ballkoni i Spitalit te Beratit eshte vetehedhur Sulejman Doko, 75 vjec. I moshuari eshte hedhur nga kati i trete i spitalit ku kishte shkuar per tu kuruar nga nje semundje neurologjike. Doko, mesohet se u hodh nga kati i trete i repartit te Pathologjise ku ndodhej per kurim qe prej tre ditesh. Ai eshte pare dje ne mengjes te dilte nga dhoma e tij dhe ka shfrytezuar nje dritare qe ndodhej ne korridor, nga ku eshte hedhur duke gjetur vdekjen e menjehershme. Viktima eshte banor i fshatit Lumas ne Berat ishte i shoqeruar nga familjaret. Mjeket neurologe te cilet kishin shtruar ne spital te moshuarin per ta pasur nen kujdes mjekesor. A. C. /E. H

   Ora ėshtė Sat Sep 22, 2018 2:46 am