FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  JUVENTUS FITON 4-0 KUNDER SLLOVAKEVE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default JUVENTUS FITON 4-0 KUNDER SLLOVAKEVE

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 14, 2008 2:59 pm

  Ndonėse mungon nė Ligėn e Kampioneve prej dy vitesh, rikthimi i Juventusit nė kompeticionin mė tė rėndėsishėm evropian pėr klube ėshtė i mrekullueshėm. Katėr gola nė 90 minuta janė njė ogur shumė i mirė pėr njė sezon qė pritet tė jetė mjaft impenjativ pėr“Zonjėn e Vjetėr”. Pavarėsisht mungesave tė shumta nė formacionin e hedhur nė fushė nga Klaudio Ranieri, Juve nuk duket se i vuan ato pėrballė njė kundėrshtari, i cili nuk arrin kurrė tė vėrė nė vėshtirėsi portėn e mbrojtur nga Xhanluixhi Bufon. Juventinėve i ka munguar shumė aroma e Ligės sė Kampioneve dhe njė gjė e tillė dallohet qartė qė nė minutat e para tė sfidės, ku Del Piero me shokėt e tij kėrkojnė menjėherė golin e avantazhit, i cili nuk do tė vonojė. Minuta e shtatė dhe Mauro German Kamoranezi kalon nė avantazh bardhezinjtė me njė goditje tė fortė brenda zonės. Ky episod i jep njė marsh mė shumė djemve tė Ranierit, tė cilėt dyfishojnė shifrat pas 20 minutash me njė gol fantastik tė kapitenit Alesandro Del Piero. Njė gjuajtje potente jashtė zonės sė rreptėsisė pėrfundon nėn traversėn e mbrojtur nga portieri i formacionit sllovak, dhe 2-0 pėr Juventusin.Gjithsesi, emocionet e pjesės sė parė nuk pėrfundojnė kėtu, pasi mbrojtėsi Xhorxho Kielini shėnon golin e tretė nė minutėn e 39-tė. Ai qė do tė vulosė kualifikimin pėr Juven ėshtė njė tjetėr mbrojtės, Legrotalje, nė minutėn e 90-tė.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:41 am