FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  SUPERKUPA E SHQIPERISE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default SUPERKUPA E SHQIPERISE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 18, 2008 3:10 pm

  DINAMO KA FITUAR SUPERKUPEN E SHQIPERISE KUNDER VLLAZNISE ME REZULTIN 2-0 JA DHE DETAJET E NDESHJES

  DINAMO VLLAZNIA 2 0
  GOLAT
  Petriēeviē 17’, Jusufi 78’
  FORMACIONET
  DINAMO: Kotorri; Sina, Pisha, Graniē, Brahja; Jusufi, Poēi (60’ Plaku), Allmuēa,
  Ēapja, Ferraj (80’ Sefa); Petriēeviē (74’ Diop).
  Trajner: Zlatko Daliē
  VLLAZNIA: Bishani; Smajli (72’ Sinani), Lici, Beqiri, Bashiē; Osja (45’ Lika),
  Belisha (66’ Hoti), Nallbani, Bound; Kaēi, Sukaj.
  Trajner: Agim Canaj
  KARTON TĖ VERDHĖ: Jusufi, Poēi, Allmuēa/ Lici, Bashiē, Sukaj
  KARTON TĖ KUQ: Sukaj (dy tė verdha)
  GJYQTARET
  Kryesor: Erjon Dobi. Asistent: Fatmir Lama, Fatmir Elezi. I katėrt: Labian Mustafaraj
  MINUTAT
  2’ Sukaj nga distanca tenton tė gjej tė papėrgatitur Kotorrin, por portieri
  i bluve tregohet i vėmendshėm, duke kontrolluar qetėsisht,
  14’ Nallbani gjuan nga distanca e 30 metrave, por ėshtė Kotorri qė ndalon
  topin, pa shumė probleme,
  16’ Jusufi nga hyrja e zonės, pret nė qetėsi Bishani,
  17’ Aksion i zgjatur i Sinės nga tė djathtė, mbrojtėsi kroson me tė
  majtė, aty ku ėshtė Ferraj, i cili gjuan menjėherė me tė majtėn, por
  gjen pėrpara Bishinin i cili grushton, por topi pėrfundon te Petriēeviē, i cili
  me kokė e ka tė lehtė ta dėrgojė topin nė rrjetė. 1-0,
  24’ Bound jep njė top tė saktė pėr Sukajn, i cili i vetėm nė hyrje tė zonės,
  gjuan nė mėnyrė tepėr tė gabuar dhe topi pėrfundon jashtė, pa shqetėsuar
  sėtepėrmi Kotorrin,
  26’ Bound lėshon njė top tė saktė pėr Kaēin, i cili ėshtė i vetėm nė zonė, por
  Kotorri ėshtė mė i shpejtė, duke i marrė topin sulmuesit tė shkodranėve
  34’ Rrėmujė nė zonėn e Dinamos, topi pėrfundon te Bound, i cili gjuan, por
  topi kalon sipėr traversės,
  36’ Sina ngatėrrohet nė brendėsi tė zonės sė Dinamos, topi rrėmbehet nga
  Nallbani, i cili gjuan, por lehtėsisht nė duart e Kotorrit,
  39’ Bashiē gabon nė pasim pėr portierin Bishani, Poēi gjendet nė trajektore,
  tenton tė gjuaj me thembėr nė akrobaci, por portieri i kuqebluve ėshtė i
  vėmendshėm, duke neutralizuar gjithēka,
  40’ Goditje kėndi nga e majtė pėr shkodranėt, Bound nė akrobaci kėrkon
  tė gjej tė papėrgatitur Kotorrin, por ėshtė portieri i bluve qė kontrollon
  gjithēka,
  49’ Kaēi gjuan nga distancė e konsiderueshme, por Kotorri ėshtė nė pozicion,
  duke pritur qetėsisht,
  51’ Aksion i zgjatur sulmues i Ferrajt, i cili lėrohet nė zonė, gjuan, por topi
  kalon sipėr traversės, pa shqetėsime pėr Bishanin,
  54’ Sukaj nė hyrje tė zonės dinamovite, gjuan, topi i devijuar gjen tė gatshėm
  Kotorrin, i cili kontrollon gjithēka,
  61’ Sukaj lėrohet nga mbulimi i bluve dhe gjuan nga hyrja e zonės, nė
  pozicion disi anėsor, Kotorri nė vėshtirėsi, por arrin tė presė,
  78’ Kundėrsulm i Dinamos, Sina dhe Allmuēa arrijnė tė kontrollojnė topin,
  me mesfushorin qė hyn nė zonė dhe driblon njė kundėrshtar, kros pėr
  Jusufin, i cili nė portėn e boshatisur nga dalja e Bishanit, shėnon me kokė. 2-0,
  79’ Kundėrsulm i bluve, Allmuēa i lirė nė zonėn e shkodranėve, kėrkon tė gjej
  nė zonėn e vogėl Plakun, por ndėrhyn mbrojtėsi shkodran, qė shpėton porėn
  nga njė gol i sigurt,
  81’ Bound gjuan nga jashtė zone, pa probleme pėr Kotorrin,
  88’ Bound gjuan nga hyrja e zonės, duke vėnė nė provė reflekset e Kotorrit,
  i cili pėrgjigjet i gatshėm, duke grushtuar topin.

   Ora ėshtė Thu Mar 21, 2019 9:05 am