FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  VDES PRESIDENTI I ROMES FRANKO SENSI

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default VDES PRESIDENTI I ROMES FRANKO SENSI

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 18, 2008 3:41 pm

  Vdes presidenti i Romės Frank Sensi.
  Presidenti i Romės, Franko Sensi ndėrroi jetė mbrėmjen e djeshme, saktėsisht nė orėn 23:25, nė spitalin “gemelli” tė Romės, nė moshėn 82 vjeēare. Ai ka qenė nė krye tė klubit kryeqytetas pėr plot 15 vite, kur ka arritur tė fitojė njė titulli kampion i Italisė, pikėrisht nė vitin 2001, dy Superkupa tė Italisė,nė vitin 2007 dhe 2007 dhe dy Kupa tė Italisė nė vitin 2007 dhe 2008. Frank Sensi vuante nga njė sėmundje e pashėrueshme prej disa kohėsh, madje drejtimin e klubit tė Romės ia la vazjės sė tij Roselės para thuajse njė viti, pėr shkak tė problemeve shėndetėsore. Familja Sensi ka vendosur qė tė martėn paradite, nė Trigoria, tė mbahen edhe homazhet pėr tė.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:56 am