FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  AKSIDENT AUTOMOBILISTIK NE LUSHNJE 1 I VDEKUR E 3 TE PLAGOSUR

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default AKSIDENT AUTOMOBILISTIK NE LUSHNJE 1 I VDEKUR E 3 TE PLAGOSUR

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 18, 2008 3:52 pm

  LUSHNJE- Njė aksident automobilistik nė aksin Lushnje-Rrogozhinė i ka marrė jetėn njė 21-vjecareje ndėrsa janė plagosur rėndė 3 persona, tė gjithė anėtarė tė njė familjeje. Sipas policisė aksidenti ka ndodhur nė mėngjesin e sotėm, kur makina nė tė cilėn udhėtonin 4 anėtarė tė familjes Kaleshi ka dalė nga rruga nė aksin Lushnjė-Rrogozhinė tė autostradės, pikėrisht nė vendin e quajtur Konjat. Pėr pasojė ka humbur jetėn 21 vjecarja Entela Milaku ndėrsa janė plagosur rėndė Erjola Kaleshi 20 vjec, Ilir Kaleshi 28 vjec dhe Avillaq Kaleshi 35 vjec. Tė plagosurit janė dėrguar nė spitalin e Lushnjes pėr tė marrė ndihmėn e parė. Sipas tė dhėnave tė para hetimore shkak I aksidentit ka qenė pagjumėsia e drejtuesit tė automjetit dhe shpejtėsia e madhe me tė cilėn udhėtonte. Tė aksidentuarit po ktheheshin nga njė dasmė nė qytetin e Gjirokastrės, ndėrsa makina ėshtė aksidentuar gjatė kthimit tė tyre drejt Tiranes.


  (s.g/Balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:22 pm