FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  ..atdheu ...

  Share
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga CatWoman prej Thu Aug 28, 2008 10:24 am

  po jo mo jo por na trego nje site qe ka gjerat me te rencishme!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Fri Aug 29, 2008 2:24 am

  po leje ate pune o goce se nuk te intereson ajo pune shum....
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga CatWoman prej Fri Aug 29, 2008 10:11 am

  po do ta lej se po pertonke ti tme japesh nje adres!Sad
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Sat Aug 30, 2008 2:18 am

  po rralles tjeter do rri nja dy ore per ty ne kom. dhe do te gjej ca gjona
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga CatWoman prej Sat Aug 30, 2008 11:16 am

  ah faleminderit adiii! te gjesh gjerat me te rencishme ama!
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Aug 30, 2008 2:45 pm

  NJE DIMER NE ATDHE ESHTE ME I EMBEL SE SA NJE PRANVERE NE NJE VEND TE HUAJ
  avatar
  melissa
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 72
  Registration date : 20/08/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga melissa prej Fri Sep 19, 2008 10:24 pm

  ne vend te huaj nuk je njeri je vec nje numer
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Sat Sep 20, 2008 1:51 am

  vendi huaj ngelet disa breza i huaj...deri sa te asimilohesh dhe te harrosh gjuhen dhe kulturen tende
  avatar
  melissa
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 72
  Registration date : 20/08/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga melissa prej Fri Oct 10, 2008 7:01 pm

  nuk hubet as gjuha as kultura jote nese ti deshiron ti mbash ato trashegohen brez mas brezi e ke degjuar Jim Belushi ti "Jam shqipetar dhe e dua shqiperine" OK ,po humbe identitetin ke humbur gjithcka prandaj edhe pse ne vend te huaj ne perseri do ti ruajm traditat dhe gjuhen tone brez mas brezi!Sa krenar qe jam Shqiptare!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Sat Oct 11, 2008 1:44 am

  une dhe ti jemi heret te flasim per kte teme, se ne duam atdheun tone. por e verteta eshte se atje ku linden atje adoptohet jeta juaj,edhe jim belushi ashtu thot tani, por nuk din shqip,qe esht brezi i pare se babai i ka lindur ne shqiperi ai vet ka lindur ketu, po femijet e jim belushit, a do flasin shqip, a do kene emra shqip,.. a do te din per shqiperin. apo do thon se babgjyshi eshte shqipetar, a do martohen me shqipetare..?se martesa esht gjeja qe munde te ruaj me se miri traditen, apo trashegimin e kultures tende...... me pak fjale cdo gje shkon drejte asimilimit . dhe kur te bohen mbi tre breza besoj qe vetem se munde te thojne se te paret e mij jan shqipetare, por kurr nuk kan me u bo mo shqipetare. kemi fakte nga te gjitha anet e botes
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga CatWoman prej Sat Oct 11, 2008 9:49 am

  ske te drejt adiii per belushi dhe per femijet e tij! pse duhet te martohen shqiptare qe te mbajn traditen? nuk i thuhet tjetri ti duhet te martohesh shqiptare qe te mbash traditen dhe pastaj kush te tha tu qe ato duan ta mbajn! njerzit qe lindin ne shtete te tjera por kan babajn shqiptar (ose dhe nga vende te tjera por ne po flasim per shqiptaret) nuk ndjehen kaq shqiptar dhe ato szgjedhin se car duan te ndjejn.
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Sun Oct 12, 2008 3:32 am

  me vjen keq por nuk e kuptove mire , dhe prandaj nuk u pergjigje mire
  avatar
  melissa
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 72
  Registration date : 20/08/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga melissa prej Tue Oct 14, 2008 12:18 am

  po e vertete se jane plote edhe nga ata qe kan pak vite dhe as qe duan te ju mesojne femive shqip dhe po ti pyesesh a jan shqiptare do thojne jemi grek apo italiane se u duket ulje te thone se jane shqiptar,Adi ne po flasime per ato shtresa njerzish qe vine nga familje me te larta jo low life,se ka plot qe i njoh qe edhe pse te martuar me rraca te tjera bashkeshorti apo bashkeshortja mesojne shqip dhe per femit nuk behet fjale shqipja esht nr 1 gjuhe ne shtepi,nejse ky esht mendimi im dhe do mundohem ta mbaj deri sa te vdes per fmit e mi,no english ne shtepi kurre, vetem shqip! fmit e mi do thone jam shqiptare,dhe besoj edhe per juve te gjithve qe jetoni jasht njelloj do veproni me femijet tuaj kur ti keni!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Tue Oct 14, 2008 1:41 am

  ke te drejte, por kisha nje familje nga tirana (sdua tia them emrin)komshije rrinim ne kat te peste, dhe burri saje punoj ca kohe me mua, nje dit te bukur me pa bosi duke ndejte me te, bosi im esht italjan, dhe me tha shiko adi, italjan albenia, grek, jemi bashke, une i thash ku eshte greku, ai me tha (x) esht, jo i thash ne sy te tija, ky esht shqipetar,ai ngeli me nder teje i dhjere fare, se i kishte thene se jam grek jo shqipetare, biles kishte folur keq per shqipetaret duke qen safi shqipetare vete. spo e zgjas mo por kjo bised i kushtoj vendin e punes ..se e mori edhe bosi inat. d.m.th ka edhe nga keta
  avatar
  melissa
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 72
  Registration date : 20/08/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga melissa prej Tue Oct 14, 2008 4:10 am

  kisha nje shqiptare ne shkolle une shkoj te shikoj mesuesen qe kisha pasur ne junior class dhe kur e shikoj ket( x)person e pyes a je shqiptare jo me thot jam greke ok i them me fal kujtova se je shqiptare,pastaj mbasi e shikoi mesuesen qe me pershendeti dhe mesuesja u thote te gjitheve( nuk e harroj kurre l swear) she is the best student l ever had A+ student me falni se se kam as zakon as nuk me pelqen te lavderoj veten por veq dua te tregoj muhabetin e shqiptares,pastaj vjen shqiptarka dhe me thot jam lind ne tirane po jam rrit ne greqi po shkollen e kam ba ne shqiperi, mesuesja tjeter kalon prane the e pyet ate po ti moj flitke shqip edhe me ke thene qe je greke ,wow ti ke lind ne shqiperi?po thot por jam rritur ne greqi Very Happy me thot mesuesja mua ne sy te saj dont help her at all she is low life,per zotin ate dit e ma sdesh ta shikonte me me sy e njejta gje si me ngjarjen qe te ka ndodhe ty por me beso me keq jemi ndjere neve se ata sepse atyre nuk u ben pershtypje ,por nuk jan te gjithe njerzit njesoj keshtu qe une per vete i rrespektoj si vellezrit motrat e mia un bej timen respektin tim aj tjetri te bej qfare te doje ska problem fare veq se tregojn veten se kush jane asgje tjeter!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga adiii prej Wed Oct 15, 2008 2:27 am

  po ke te drejte qe flet me kaq dashamiresi per atdheun ..se edhe une e dua atdheun tim por gjerat nuk munde te qendrojne gjithmone sic duam ne une thash mbas dy brezash do vije se zben asimilimi yne ashtu sic jane asimiluar te tjeret... me gjithate ka te boj shum edhe komuniteti shqipetare se edhe ato nuk levizin shum ne kte drejtim , ndoshta ngaqe jan bo shum shqipetare ketu ne new york, dhe kujtojne se ska rendesi me lujt rolin e tyre me pograme kulturore e aetistike

  Sponsored content

  default Re: ..atdheu ...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Tue Mar 19, 2019 1:23 am