FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 21, 2008 1:35 am

  Ju dhe partneri juaj mendoni se e njihni shumė mirė njėri tjetrin, se nuk keqkuptoni ose nuk keqkuptoheni gjatė bisedave, por e vėrteta ėshtė se as ato lidhje qė njihen si “tė qėndrueshme” nuk duhet ta mospėrfillin kėtė problem. Shumė ēifte bėjnė gabime gjatė komunikimit, madje shumė nga ato mbarojnė nė njė zėnkė qė mė vonė do tė prekė emocionalisht njėrin nga protagonistėt. Njėri do tė ndihet fitimtar mirėpo tjetri do tė ndjejė njė zbehje tė asaj lidhjeje. Pėr t’ju shmangur problemeve, nuk duhet t’i injoroni, janė 5 gabime qė shumica e femrave i kanė tė pėrbashkėta, a jeni ju njė nga ato. Mbase. Pra kujdes, ai nuk ėshtė shoqja jote, ai nuk i kupton ato qė nuk ia thua dhe i kupton vetėm gjysmėn e atyre qė ia thua. Kush ka thėnė se vetėm femrat janė tė komplikuara. Ja pesė gabimet.

  Fshehja e detajeve
  Ėshtė gabimi kyē qė bėn njė femėr derisa i tregon partnerit te saj se tė shtunėn mbrėma do tė dalė me shoqe. Ajo nuk pėrmend hollėsitė ku, kur dhe saktėsisht me kė. Pėrderisa pėr njė femėr ėshtė e rėndėsishme tė dijė tė gjitha hollėsitė, ėshtė shumė normale qė edhe mashkulli tė kėrkojė njė gjė tė tillė. Pa panik, pa u nervozuar dhe pa e akuzuar pėr mosbesim, nė mėnyrėn mė tė afėrt tregoji gjithēka. Ai do tė ndihėt i qetė, pėrderisa t’i do tė jesh rehat, pa pasur nevojė ta telefonosh ēdo orė.

  Koha e gabuar
  Tė gjitha femrat duhet tė dinė se ėshtė gati e pamundur tė debatosh, pėrderisa ai ėshtė duke shikuar televizor. Dhe pas kėtij gabimi qė s’kapėrdihet, menjėherė vjen tjetri, mendimi se ai i jep mė shumė rėndėsi televizorit. A e keni ditur se, ata nuk pėrqendrohen dot nė disa gjėra njėkohėsisht. Atė mund ta pyesėsh pėr ēfarė do, dhe ai pėrgjigjet me “ėhė” qė do tė thotė se njė pjesė e trurit tė tij ėshtė pėrqendruar nė TV, pjesa tjetėr ėshtė nė gjumė. T’i mund tė flasėsh tėrė ditėn, e ai “ėhė ... ėhė”. Nga ana tjetėr, meshkujt shfrytėzojnė ēastet kur ajo ėshtė duke u pėrgatitur pėr punė, duke lexuar revistėn e saj tė preferuar, saktėsisht, kur ajo ėshtė e preokupuar me diēka tjetėr. Ai e bėn kėtė qėllimisht ngase ai nuk ndihet mirė gjatė bisedave tė gjata dhe tė thella pra gjen kohėn “e pėrshtatshme” kur ajo nuk mund tė pėrqendrohet nė atė bisedė.

  Fjalitė qė fillojnė me “Kam njė lajm tė keq”
  Kur ajo do tė tregojė diēka qė partnerit ndoshta nuk do t’i pėlqejė, fjalinė e fillon me “Kam njė lajm tė keq” edhe nėse fjala ėshtė pėr diēka shumė tė thjeshtė, ai do tė reagojė mė ashpėr. Problemi qėndron te mėnyra e gabuar e tė shprehurit, nė kėtė rast. Ai asnjėherė nuk pėrgatit fjalim, por i “bie shkurt” futet drejt nė temė dhe thotė atė qė ka pėr tė thėnė, kėtė e pret edhe nga ajo. Nė situata tė tilla mė mirė ėshtė tė futesh direkt ne temė sesa tė flasėsh gjepura derisa tė thuash diēka qė ai ta kuptojė.

  Papritur biseda kthehet nė monolog
  Ajo ėshtė duke treguar historinė e shoqes sė saj qė ėshtė ndarė nga i dashuri, dhe ai ka shtypur butonin MUTE. Problemi qėndron kėtu: Atyre nuk u pėlqejnė hollėsitė. Nuk duan tė dinė detajet e ndarjes. Nė disa raste ata nuk interesohen pėr diēka qė nuk ka tė bėjė me ta personalisht. Nėse nuk do tė pėrfundosh duke e shkundur atė pėr t’ia tėrhequr vėmendjen, gjatė bisedės bėj ndonjė pyetje dhe ai do te kthehet sėrish nė TOKĖ. Ai e ka mė tė lehtė tė shpėrqendrohet derisa flet vetėm ajo, sesa kur ka tė bėjė me pyetje provokative.

  Mos provo tė zbulosh mė tė fshehtat
  Femrat pyesin pėr ēdo gjė. Sinqeriteti ėshtė veti e mirė, mirėpo janė disa gjėra qė ndoshta partneri juaj nuk ka nevojė ti dijė. Ajo nuk ka nevojė ta dijė se atij nuk i duket mė e bukura nė botė, nuk duhet ta dijė nėse ai shikon revistat me femra nudo. Ai ėshtė mė mirė tė mos e dijė nėse ajo ka kriza xhelozie qė mundohet t’i fshehė dhe mund tė jetojė edhe pa e ditur se ajo ka njė numėr dyshifror tė lidhjeve nga e kaluara. Disa gjėra ėshtė mė mirė tė mbeten tė fshehta, ashtu qė ajo ėshtė e vetmja nė botė pėr tė, ai asnjėherė nuk ka shfletuar revistėn “Playboy”, ajo nuk ėshtė xheloze dhe ka pasur vetėm njė lidhje tė dėshtuar. Mos pyet asnjėherė pėr tė gjitha ato imtėsi qė nuk ja vlen as tė pėrmenden, pėrndryshe do tė fitosh bindje tjetėr nga ajo qė ke pasur pėr partnerin.
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Thu Aug 21, 2008 3:39 am

  per chrysan i ke....???lol lol lol
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Thu Aug 21, 2008 10:51 am

  O Sajmir mos na lodh duke lexuar! lol!
  dhe adiii un sbej kshu gabimesh i i ben!
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 21, 2008 8:55 pm

  JO PER FEMRAT DIIIIIIIIIIIII
  SA PER CHRYSEN JAN GJERA QE DUHEN LEXUAR
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Fri Aug 22, 2008 2:15 am

  po e di qe zben nga keto gabime po prap duhet me i lexuar.....lol lol lol
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Fri Aug 22, 2008 12:11 pm

  Te 2 jeni kundra meje! por ne qoftese kerkoj ne internet un jo 5 por 5000 gabime do gje per juve Evil or Very Mad
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Sat Aug 23, 2008 3:26 am

  po femrat duhet me i lexuar se ato gabojn me shpejt se burrat .....burri matet para se te gaboj...lol
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Sat Aug 23, 2008 6:32 pm

  kshu kujtoni ju por e vertta eshte qe ne matemi prandaj bejm 5 gabime kurse ju dhe prandaj beni 5000!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Sun Aug 24, 2008 12:23 am

  e shikon si gaboni....lexoje mire cfar skupton me thuaj se te ndihmoj une
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Aug 24, 2008 1:31 am

  adiiiiiiiiiiii kupton ajo po ben si nuk kupton
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Sun Aug 24, 2008 5:58 pm

  pse nuk kuptoj! nuk e lexova ate se un sbej gabime kur! lol! por ty adiii dhe Sajmir duhet me ju dhen 5000 gabimet qe beni ju burat lol!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Mon Aug 25, 2008 4:19 am

  po e di mor sajmir qe kupton mire ajo por nuk i pelqen...lol lol lol
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Mon Aug 25, 2008 12:42 pm

  Sajmir ti duhet me me mbrojt tani mos me kendershto dhe ti Sad
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Tue Aug 26, 2008 3:26 am

  ha ha ha po kerkon ndihme per ato cfar i gatuan vete e......???
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Tue Aug 26, 2008 8:56 am

  nuk kuptova per gatimin??????????????????????what do you mean?
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Wed Aug 27, 2008 3:12 am

  gatimi....esht ...fjalet qe i thua ti per interesin tend
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Thu Aug 28, 2008 11:04 am

  po ju jeni dy dhe po me kundershtoni dhe me lat vetem Sad
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Fri Aug 29, 2008 3:05 am

  PRANDAJ DUHET ME MESUAR OSE LEXUAR ATO SE NUK ANKOHESH POR DIN RRADHEN E PUNES
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Fri Aug 29, 2008 10:34 am

  Mad Evil or Very Mad tongue confused :scratch:
  nuk e ke mir por ska gje se kur do mesoni te verteten do vini me vrap te me kerkoni falje!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Sat Aug 30, 2008 2:49 am

  mos bo keshtu se shaka po bejme.....nuk eshte e vertet....ti je goce e pjekur tani
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Sat Aug 30, 2008 11:36 am

  lol! te zuri frika! lol!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Sun Aug 31, 2008 2:08 am

  po me zuri se te kam me kimet
  CatWoman
  CatWoman
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 2031
  Age : 28
  Registration date : 04/07/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga CatWoman prej Sun Aug 31, 2008 12:04 pm

  lol! e di qe jam unique dhe sdo te me humbasesh lol!
  avatar
  melissa
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 72
  Registration date : 20/08/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga melissa prej Sun Aug 31, 2008 3:50 pm

  gatuajn vete?,nuk jane te gjitha femrat njesoj dhe jo te gjitha femrat i bejn ato gabime mos i futni te gjitha femrat ne nje thes ok po qe se i futni te gjithe ne nje thes athere sic thot catwoman po te shkruajm per burrat shifra e gabimeve do jete shume me e madhe
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga adiii prej Tue Sep 02, 2008 3:39 am

  o melisa shaka po bojme se ne nuk njihemi me njeri tjetrin vetem cfar shkruajm ...keshtu qe do te teprojm pak me shaka me mirkuptim gjithmon

  Sponsored content

  default Re: PESE GABIMET QE FEMRAT BEJNE NE BISEDE ME PARTNERIN

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Mar 21, 2019 8:16 am