FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Kuranji: Mund ta fitojmė titullin

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Kuranji: Mund ta fitojmė titullin

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Aug 21, 2008 2:42 am

  Shalke e ka hapur luftėn pėr Bundesligėn me njė fitore 3-0 kundėr Hanoverit. Autori i dy golave, Kevin Kuranji, ka shumė besim se titulli do tė udhėtojė drejt “Gelsenkirshenit” kėtė sezon. Kuranji shėnoi dy gola nga tri kundėr Hanoverit dhe Shalke e ka nisur nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme sezonin e ri. Ata kanė mundur Atletikon e Madridit nė Ligėn e Kampioneve dhe Hamburgun nė Kupėn e Gjermanisė. Vėmendja ėshtė kthyer nga kampionati, por sulmuesi i kombėtares sė Gjermanisė nuk preferon tė tregohet i nxituar. “Mund tė jemi tė lumtur me kėtė fillim qė kemi bėrė, por ende nuk mund tė festojmė, pasi duhen luajtur edhe 33 ndeshje, megjithatė shpresat pėr t’u shpallur kampion nuk na mungojnė. Jemi njė skuadėr mjaftueshėm e fortė dhe e kemi nisur sezonin mjaft mirė, - tha ai. - Skuadra ėshtė e fortė. Humbėm Xheferson Farfan dhe Orlando Engelar, mė pas Xhermein Xhons, por megjithatė luajtm mirė dhe bėmė qė mungesa e tyre tė mos ndihej.” Kuranji i ka dhėnė shumė merita pėr kėtė nisje tė mirė trajnerit tė ri Fred Ruten. “Trajneri ka filozofinė e tij. Dėshirojmė tė luftojmė mė pak dhe tė kombinohemi mė shumė, por kundėr Hanoverit u bashkuan njė sėrė faktorėsh. Jo vetėm qė u treguam efektivė, por luajtėm edhe futboll tė mirė.” Kuranji shpreson qė kėtė formė tė mirė ta tregojė edhe nė miqėsoren e nesėrme tė Gjermanisė kundėr Belgjikės.

  2008 Sporti Shqiptar

   Ora ėshtė Mon Oct 15, 2018 8:00 pm