FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  GREQI GJENDEN DY EMIGRANTE TE MBYTUR

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default GREQI GJENDEN DY EMIGRANTE TE MBYTUR

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Aug 22, 2008 11:29 pm

  GREQI- Nė njė kanal ujėrat e tė cilit mbushin liqenin e vogėl tė hidrocentralit qė ndodhet nė zonėn e Agras tė Pellės 40 km nė perėndim tė Sealanikut u gjenden trupat pa jetė tė dy emigrantėve shqiptarė,Gentian Fati dhe Adrian Vreto ,pėrkatėsisht 23 dhe 25 vjec nga qyteti I Librazhdit. Sipas policisė greke dy tė rinjtė duket se ishin kalimtarė dhe drejtoheshin drejt qytetit tė Edesės pėrderisa u janė gjetur dy canta mė rroba.Ata kanė hyrė nė ambientet e ndėrrmarjes elektrike dhe pėr arsye qė deri tashmė nuk dihen kanė pėrfundura nė ujėrat e thella tė kanalit. Madje sic supozojnė specialistėt ndoshta I dyti ėshtė hedhur pėr tė shpėtuar tė parin nga mbytja. Nė kėtė vend thellėsia e kanlait tejkalon dhjetė metrat. Trupa e tyre I ka gjetur roja I hidrocentralit .Sipas vlerėsimeve tė policisė greke vdekja e tyre nuk vjen si rezultat I ndonje veprimi criminal ,pėrderisa mbi trupat e tyre nuk ėshtė gjendur asnjė shenjė e dyshimtė deh raproti I mjekut ligjor tregon se shkaku I vdekjes ėshtė mbytja aksidentale. Identifikimi I trupave ėshtė kryer mėnjėherė pas marrjes sė shenjave tė gishtave ,ndėrsa sic janė shprehur pėr “NEWS 24” burime pranė doganės sė Kapshticės trupat e dy tė rinjve janė riatdhesuar dje nė mbrėmje .

  (a.r/balkanweb)

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:00 pm