FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  GJELLE ME PESHK KRAP

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default GJELLE ME PESHK KRAP

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Aug 24, 2008 11:12 pm

  Nevojiten: 1 krap i madh 1 kg. 8-10 qepė mesatare, 1 filxhan i madh yndyrė, 1/2 filxhan uthull, krypė, piper i zi dhe 1 fletė dafine.


  Krapi pastrohet mirė dhe copėtohet. Nė fėlteren me vaj fėrgohen qepėt e grira imė derisa tė marrin njė ngjyrė tė verdhė, u shtohet uthulla, krypa, piperi i zi dhe fleta e dafinės. Qiten nė njė tenxhere mė tė thellė, sipėr qiten copat e peshkut tė kulluar, ujė sa pėr t'u mbuluar peshku, i vihet kapaku dhe zihen ngadalė derisa tė avullohet gati e tėrė sasia e ujit. Servohet e nxehtė me garniturė patatesh tė ziera ose tė fėrguara ose pure spinaqi.

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:50 pm