FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  INTER FITON SUPERKUPEN E ITALIS

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default INTER FITON SUPERKUPEN E ITALIS

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Aug 25, 2008 11:49 am

  Njė ndeshje mjaft emocionuese dhe me gola, ajo midis Interit dhe Romės, e vlefshme pėr Superkupėn e Italisė.Zikaltrit kaluan tė parėt nė avantazh, pikėrisht nė minutė e 18-tė me anė tė blerjes sė kėsaj vere, mesfushorit Muntari. Gjithsesi, ka qenė njė goditje nga jashtė zone e Daniele de Rosit, ajo qė ekuilibroi rezultatin nė minutėn e 60-tė tė lojės. Djemtė e trajnerit Zhoze Murinjo arritėn tė jenė mė kėmbėngulės dhe superiorė nė fushė dhe nė fakt kaluan sėrish nė avantazh, pikėrisht nė minutėn e 83-tė,me anė tė Mario Balotelit, i cili u tregua mjaf i saktė pėrballė portierit Doni. Gjithsesi, nuk ishte e thėnė qė kjo ndeshje tė pėrfundonte aq lehtė, pasi nė minutėn e fundit tė kohės sė rregullt,Vuēiniē devijoi saktė topin nė njė rrėmujė brenda zonės, duke barazuar dhe ēuar takimin nė kohė shtesė.Nė fakt, tė dy 15-minutėshat shtesė nuk vlejtėn pėr tė shpallur fituesin dhe pėrballja shkoi drejt penalltive. I pari qė gaboi ishte Stankoviē dhe Roma iu afrua mjaft suksesit , kur gjuajtja e fundit i takonte kapitenit Toti. Nėse ky i fundit shėnonte, Roma fitonte trofeun, por ai gaboi duke goditur traversėn. Gabimi i radhės i takoi mbrojtėsit brazilian Huan dhe ka qenė kapiteni i Interit, Zaneti, ai qė shėnoi penalltinė e fitores pėr ekipin e tij.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:42 am