FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  BLEONA QERRETI KENDON ME RROBA BANJO

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default BLEONA QERRETI KENDON ME RROBA BANJO

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Aug 30, 2008 3:52 pm


  Tashmė u bė m ė shumė se njė muaj qė ndodhet nė Shqipėri pėr tė qenė e pranishme nė koncertet qė zhvillohen nė qytete tė ndryshme tė vendit duke \'braktisur\' pėr fare pak kohė Amerikėn, aty ku tashmė ka krijuar dhe jetėn e saj. Duke dashur qė ēdo gjė ti shkojė mirė, tregohet mjaft energjike dhe e kujdesshme nė ēdo aktivitet qė merr pjesė. Ka qenė nė shumė e shumė vende, kryesisht nė bregdet ku padyshim ėshtė pritur mirė dhe me duartrokitje nė maksimum. Nuk vihet nė asnjė moment nė dyshim suksi qė ka por diku ėshtė pritur mė mirė se nė asnjė vend tjetėr. Dhe ku do tė thoni ju? Nė ambjentet pėrpara shtėpisė sė saj, nė lokalin e quajtur \'Laguna Blu\'. Ėshtė ndjerė shumė mirė dhe ka performuar me rroba banjo duke bėrė tė mundur nė njėfarė mėnyre lehtėsimin e vapės krijuar nga temperaturat e nxehta. Teksa ka parė forcat e shumta tė sigurisė qė ndodheshin rreth saj teksa bėhej gati tė k ė n d o n t e , kėngėtarja iu drejtohet duke iu thėnė: \'Mund tė largoheni. Mos u shqetėsoni, jam nė lagjen time dhe ndihem e sigurtė\'. Ėshtė dashur kaq qė publiku ta pėrshėndeste me duartroktijte tė mėdha Bleonėn e cila ka interpretuar disa prej kėngėve mė tė dėgjuara tė saj, tė kthyera tashmė n ėhite, Bleona ka kėnduar edhe dy kėngė tė reja pėr tė cilat po pėrgatit edhe klipet pėrkatėse. Nė koncerte shprehet se po ndihet mrekullisht mirė. Pa marrė parasysh se ku do tė jetojė apo ēfarė peshe do ketė nė tregun amerikan Bleona dėshiron qė gjithmonė tė jetė Bleona e lindur dhe e rritur nė Tiranė. Ndihem shumė e mirėpritur. E presin me padurim kur vjen. Kėtė ajo e vlerėson dhe e respekton pa masė. Mendon se ka bėrė shumė dhe ėshtė kthyer nė njė personazh tė dashur pėr publikun.  DISTANCA

  Edhe pse kėto ditė po i kalon pėr mrekulli, dhe ēdo moment e ka tė organizuar mė sė miri, Bleona sėrish ka diēka pėr tė cilėn mendohet. U bė gati njė muaj tashmė qė nuk ėshtė takuar me bashkėshortin e saj Ganiun, pėr tė cilin thotė se ndjen shumė mall. \'Mmm, u bė njė muaj tashmė qė nuk e takoj. Mė ka marrė malli shumė. Flas shumė shpesh nė telefon, disa herė nė ditė. Mezi pres ta takoj.\'- ėshtė shprehur Bleona.

  PROJEKTET

  Pas pėrfundimit tė ditėve tė koncerteve Bleona sėrish nuk do tė mbetet e qetė dhe me orė tė lirshme. E pret pėrsėri njė punė e madhe me kėngėt e saj, materialet muzikore qė priten tė realizohen dhe klipet pėrkatėse. Materialet janė nė versionin anglisht dhe shqip pėr tė cilat kėngėtarja po investon sė tepėrmi dhe po impenjohe t mjaft. Nuk vihet nė asnjė moment nė dyshim suksesi qė ka por diku ėshtė pritur mė mirė se nė asnjė vend tjetėr. Dhe ku do tė thoni ju?

  Gazeta: Bluetooth


   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:27 am