FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  DURRES EKZEKUTOHET ME ARME ZJARRI NJE 37 VJECAR

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default DURRES EKZEKUTOHET ME ARME ZJARRI NJE 37 VJECAR

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Sep 01, 2008 8:34 pm

  DURRĖS – Njė atentat mafioz ėshtė realizuar nė orėt e pasdites ndaj Arian Saliut. Persona me motor kanė ekzekutuar me armė nė Spitallė tė Durrėsit, vėllanė e Klodian Saliut, njė prej eksponentėve kryesore tė “Bandės sė Durrėsit”, ky i fundit ekzekutuar vite mė parė. Arian Saliu u qėllua para lokalit tė tij sė bashku me Denis Hoxhėn, nga persona tė cilėt ende nuk janė arrestuar por qė po kėrkohen nga policia. Arian Saliu ėshtė dėrguar me urgjencė nė spital nė gjendje tepėr tė rėndė shėndetėsore, por vetėm pak kohė mė vonė ai ka humbur jetėn. Ndėrkohė i plagosuri tjetėr Denis Hoxha ka marrė plagė tė lehta pa rrezik pėr jetėn.Ngjarja ka ndodhur rreth orės 16:30 nė zonėn mes Drejtorisė sė Policisė dhe lagjes Spitallė ndėrsa tė dhėnat paraprake tregojnė se Arian Saliu ėshtė qėlluar me njė armė automatike. Viktima 37-vjeēar ishte duke zbritur nga makina ku ndodhej bashkė me njė person tjetėr, kur ėshtė qėlluar nga disa plumba. Ekspertiza tregoi se nė trup i janė gjetur katėr plumba tė cilat mė pas i kanė shkaktuar edhe vdekjen.Vetėm njė vit mė parė u ekzekutua njė tjetėr vėllai i Klodian Saliut, Ndriēimi Saliu.Kilodian Saliu njihet si njė nga miqtė dhe mė pas armiqtė e Lulzim Berishės. Dyshohet qė atentati ndaj tė vėllait Arianit tė jetė kryer nga anėtarė tė tjerė tė bandės qė shijojnė lirinė.
  (a.s/Balkanweb)

   Ora ėshtė Sat Sep 22, 2018 2:43 am