FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  JA ARSYET PSE NE MESHKUJT VENDOSIM TE TRADHTOJME PARTNEREN

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default JA ARSYET PSE NE MESHKUJT VENDOSIM TE TRADHTOJME PARTNEREN

  Mesazh nga Sajmiri prej Thu Sep 18, 2008 8:06 pm

  Pse burrat nuk janė besnikė dhe tradhėtojnė edhe atėherė kur i kanė gratė tėrheqėse. Ēdo mashkull ka dėshirė tė mendojė pėr veten si njė gjuetar i vetmuar dhe vendos tė mashtrojė partneren pėr disa arsye. Papritur i vjen nė majė tė hundės jeta shtėpiake, duke qėndruar para televizorit dhe duke pirė birra. Ndonjėherė pyet veten: “A ekziston diēka mė tepėr se kjo qė mund tė ofrojė jeta?” dhe krejt rastėsisht fton ndonjė femėr pėr kafe. Jeta e tij fillon tė ndryshojė. Psikologėt japin disa arsye pėr kėtė si: frika nga plakja, pikėllimi, vetmia, monotonia apo pakėnaqėsia me gruan. Shkrimtari amerikan Norman Majler analizon mosbesnikėrinė si pjesė tė sindromit macho, i cili nėnkupton se nėse nuk je nė gjendje tė rrahėsh, tė bėsh dashuri dhe tė fitosh shumė para, atėherė s’je mashkull.
  Kureshtja
  Arsye tjetėr ėshtė kureshtja. Pothuajse s’ka mashkull nė botė qė nuk pyet: “A thua si do tė ishte tė isha nė shtrat me atė femėr”. Shumė nga ata meshkuj deri te pėrgjigjia nė njė pyetje tė tillė arrijnė sapo u vjen rasti, qoftė edhe kur ndodhen afėr ndonjė shtėpie publike. Arsye tjetėr qė mund tė shtyjė njė mashkull tė mashtrojė partneren ėshtė shoqėria. Vazhdimisht ai dėgjon bisedat e miqve, sesi ata e kalojnė me tė dashurat e tyre. Nė vend qė tė ndihet i lumtur me gruan, ai mendon me kėtė logjikė: “Tė tjerėt kanė jetė tė mrekullueshme seksuale. Jeta ofron mė tepėr sa unė mendoj”. Kėshtu nis hulumtimi. Natyrisht nga pėrvoja e vet ēdo mashkull e di se ēdo ditė ka mundėsi tė provojė diēka e re. Jeni martuar apo keni tė dashur. Deri nė atė ēast nuk e keni ditur se vleni pėr dikė! Nevojitet kohė dhe mjeshtėri e veēantė pėr tė lexuar momentet kur njė femėr ju ofrohet. Nėse tashmė keni gjetur dikė qė ju do dhe ėshtė martuar me ju, atėherė ju keni njė dozė mė tė madhe vetėbesimi, s’ka rėndėsi nėse luani rolin e dashnorit apo burrit.
  Meshkujt
  Pėr meshkujt nuk ėshtė edhe aq tragjike tė kesh lidhje tė fshehta, pasi ēdo femėr kėshtu shton dozėn e vetėbesimit te mashkulli. Kjo ėshtė njė pėrshtypje tejet e gabuar dhe pėr fat tė keq shumė meshkuj me vetėbesimin e kufizuar, arrijnė tek tradhėtia. Ju mund ta bėni njė anketė tė thjeshtė nė rrethin tuaj. Mos e pyesni dashnorin tuaj ose burrin nėse ju ka mashtruar ndonjėherė. Pėrgjigjia do tė jetė padyshim “Jo!”. Pasi shumė meshkuj kėtė pjesė e marrin si lojė dhe ata nuk e kanė vėshtirė tė pėrgjigjen. Por nėse njė tjetėr individ i pyet: “A ju ka tradhėtuar ndonjėherė dashnorja apo gruaja?”, ata padyshim do tė pėrgjigjen: “Jo, mesa e di unė, pėrndryshe do ta mbysja nė vend ose do tė ndahesha”. Pra, pėr meshkujt mashtrimi i femrės ėshtė tragjik, ndėrsa pėr ata ėshtė lojė.
  avatar
  melissa
  Mik/e te forumit
  Mik/e te forumit

  Numri i postimeve : 72
  Registration date : 20/08/2008

  default Re: JA ARSYET PSE NE MESHKUJT VENDOSIM TE TRADHTOJME PARTNEREN

  Mesazh nga melissa prej Fri Sep 19, 2008 10:11 pm

  po shyqyr o sajmir qe paske folur dhe per burrat se na plaset duke folur vetem per femrat hey shaka bej, me se vertet kjo!
  adiii
  adiii
  Moderator/e
  Moderator/e

  Numri i postimeve : 1926
  Age : 32
  Location : usa
  Registration date : 22/06/2008

  default Re: JA ARSYET PSE NE MESHKUJT VENDOSIM TE TRADHTOJME PARTNEREN

  Mesazh nga adiii prej Sat Sep 20, 2008 2:07 am

  po prap ne tradhetojme por jemi dhe mbetemi burra..nuk shesim familjen apo gruan apo te dashuren per nje tradhetim, qe mund ti bojme...por femra e shet menjehere burrin ose familjen per pak tradheti

  Sponsored content

  default Re: JA ARSYET PSE NE MESHKUJT VENDOSIM TE TRADHTOJME PARTNEREN

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Mar 21, 2019 8:31 am