FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  DURRES VETEVRITET 12 VJECARI PAS NJE GRINDJEJE

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default DURRES VETEVRITET 12 VJECARI PAS NJE GRINDJEJE

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Sep 26, 2008 1:02 am

  Durres- Grindja me shoket e shkolles dhe qortimi me pas nga e motra dyshohet te jete motivi i vetevarjes ne banjen e shtepise me rripin e pantallonave te nje femije ne Durres, qe ndiqte klasen e gjashte ne shkollen e lagjes. Policia tha se Sokol Lekndreu, i moshes 12 vjec, eshte gjetur i vetevarur pasditen e djeshme ne banesen e tij ne Porto Romano. Menjehere nje grup hetimor ka mberritur ne vendngjarje, duke kryer keqyrjen se bashku me ekspertin mjeko-ligjor, ndersa ne pyetje u moren dhe te afermit e viktimes si dhe motra e tij. Si shkak paraprak grupi hetimor vlereson nje depresion te momentit te vogelushit pasi eshte qortuar nga familjaret.

  Burime zyrtare nga Drejtoria e Policise bene te ditur se i mituri Sokol Lekndreu, nxenes ne shkollen "Met Hasa" ne Porto Romano, eshte gjetur i vdekur ne banjen e shtepise se tij rreth ores 15:00. Vogelushi qe ndiqte klasen e gjashte, kishte ende ne qafe rripin e pantallonave me te cilin kreu gjestin veteflijues. Sipas policise, shkak mendohet te kete qene nje grindje e viktimes me te motren. Burimet policore kane bere te ditur se 12 vjecari Lekndreu ka pasur nje zenke me shoket e shkolles dhe kjo ngjarje ka qene objekt i debatit ne shtepi. Motra e tij i ka folur per grindjen qe ka bere me shoket e shkolles, por 12 vjecari duket se ne shenje hakmarrjeje per qortimin, ka vendosur menjehere qe te vrase veten.

  Ne vendin e ngjarjes kane shkuar efektivet e policise qe u njoftuan nga spitali dhe me pas grupi hetimor. Ne banjen e shtepise eshte gjetur trupi i pajete i te miturit, i cili e kishte lidhur ate ne dritaren e banjes. Policia ka marre ne pyetje prinderit dhe te afermit e 12 vjecarit Lekndreu, por nga te dhenat e para dyshohet se ngjarja ka ndodhur per shkak te fjaleve qe ai ka bere me motren e tij. Nga keqyrja e trupit eshte vene re nje asfiksi e frymemarrjes si pasoje e shtrengimit te rripit ne qafe, e cila i ka shkaktuar vdekjen te miturit. Familjaret jane shprehur se nuk e kishin diktuar kur ai, kishte shkuar ne banje apo te dyshonin tek qellimi i vogelushit. Burime te policise sqaruan se nuk eshte ngritur ndonje akuze per shkaktim vetevrasje ndaj motres se viktimes.

  Precedenti, 11 vjecari u vetevar pas grindjes me te emen

  Nje tjeter ngjarje e rende do te trondiste zonen e Sukthit ne Durres me 25 qershor te ketij viti. Nje 11 vjecar ne lagjen "Stalle" eshte gjetur i vetevarur po ne banjen e shtepise, ndersa me pare ishte kritikuar nga e ema. Emilian Sade ka debatuar me te emen qe nuk e ka lejuar te luante me shoket dhe ka gjetur si shenje hakmarrjeje vetevarjen me rripin e pantallonave. Ngjarja u hetua edhe nga policia, e cila dyshoi edhe per sektet fetare qe vepronin ne zone, por me pas e cilesoi aktin te kryer ne kushtet e depresionit te momentit nga i mituri. Edhe vitin e kaluar ne Sukth u vetevar nje tjeter 12 vjecar.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:44 pm