FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  FIER 11 VJECARI NE MESHIRE TE FATIT

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FIER 11 VJECARI NE MESHIRE TE FATIT

  Mesazh nga Sajmiri prej Sun Oct 05, 2008 6:44 pm

  FIER-I vetėm ne shtepi. Ky eshte Amarildo Kote, 11-vjec nga komuna Libofsh e Fierit. Prej nje muaj fati e ka detyruar tė flejė dhe tė zgjohet i vetėm ne shtepine e tij te rrenuar. Para pak kohesh, e ema e Amarildos, Dafina, e braktisi duke e lene 11-vjecarin ne meshiren e fatit, i cili eshte treguar i ashper me te. Vec mungeses se babait, te cilin nuk e ka njohur kurre, braktisja nga e ema, e ka detyruar Amarildon ti perballoje i vetem dhe pa asnje ndihme veshtiresite e jetes. 11-vjecari banon ne nje ndertese te shkatarruar plotesisht, pa uje, pa drita, ku shiu i ben shoqeri sa here qe ai bie. “Pres tė vijė nėna ime. Punoj me ctė gjej. Dua tė vazhdoj dhe shkkollėn”, thotė Amarildo i vogel pėr TvNeės24. Per te siguruar buken e gojes Amarildo punon ne dy lokale te fshatit Ndernenas. Komshinjte e tij thone se Amarildo shkon ku te mundet, ne cdo familje apo lokal per te lypur, per tė siguruar bukėn e gojės.
  Me syte nga rruga kryesore e fshatit, Amarildo, pret cdo dite ne dritare me shpresen per te pare nje dite nenen e tij ti rikthehet.
  (d.b/News24/BalkanWeb)


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Thu Sep 20, 2018 9:49 pm