FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  TOPI I ARTE PUBLIKOHEN KANDIDATET ZYRTARE

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default TOPI I ARTE PUBLIKOHEN KANDIDATET ZYRTARE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Oct 20, 2008 3:13 pm

  Ėshtė bėrė e ditur zyr tarisht lista e 30 fut bollistėve kandidatė pėr tė fituar “Topin e Artė”pėr kėtė vit. Nė fakt, kandidati kryesor ėshtė portugezi Kristiano Ronaldo, i cili arriti tė zhvillojė njė sezon me tė vėrtetė madhėshtor, i ndjekur mė pas nga Lionel Mesi. Gjithsesi,ecuria e Evropianit ka ndikuar mjaftueshėm pėr opinionin e gazetarėve qė do tė votojnė pėr tė shpallur fituesin. Janė plot shatė lojtarė nga Spanja, tė cilėt dolėn Kampionė tė Evropės dhe midis tė cilėve dallohet Fernando Torres. Ky i fundit ishte njė nga elementėt mė tė rėndėsishėm tė ekipit tė tij, duke shėnuar edhe gol nė finale.Ndėrkohė, edhe sezoni i tij me Liverpulin, pikėrisht nė vitin e parė, ishte mjaft i suksesshėm,kur arriti tė shėnojė 30 gola. Bie nė sy qė Italiaparaqitet me vetėm dy kandidatė,portierin Xhixhi Bufon dhe sulmuesin Luka Toni, ndėrkohė qė Brazili paraqitet me vetėm njė tė tillė,pikėrisht futbollistin e Milanit, Kaka. Lufta pėr “Topin e Artė” pritet tė jetė me tė vėrtetė e fortė. Ndėrkohė qė disa muaj mė parė nuk kishte asnjė dyshim se Kristiano Ronaldo e kishte hipotekuar kėtė ēmim, paraqitja e tij jo shumė e mirė nė Evropian dhe eliminimi i Portugalisė qė nė ēerekfinale nuk ka lėnė njė shije shumė tė mirė. Gjithsesi, duhet pranuar se me Manēesterin arriti tė fitojė kompeticionet mė tė rėndėsishme, pikėrisht kampionatin dhe Ligėn e Kampioneve.

  Emanuel Adebajor (Arsenal), Togo
  Serxhio Aguero (Atletiko Madrid), Argjentinė
  Andrei Archavin (Zenit St Petersburg), Rusi
  Mikael Balak (Ēelsi), Gjermani
  Karim Benzema (Lion), Francė
  Xhianluixhi Bufon (Juventus), Itali
  Iker Kasijas (Real Madrid), Spanjė
  Kristiano Ronaldo (Manēester Junaitid), Portugali
  Didier Drogba (Ēelsi), Bregu i Fildishtė
  Samuel Eto (Barcelone), Kamerun
  Cesk Fabregas (Arsenal), Spanjė
  Fernando Torres (Liverpul), Spanjė
  Stiven Xherrard (Liverpul), Angli
  Zlatan Ibrahimovic (Inter), Suedi
  Kaka (Milan), Brazil
  Frenk Lampard (Ēelsi), Angli
  Lionel Mesi (Barcelona), Argjentina
  Pepe (Real Madrid), Portugali
  Frenk Riberi (Bajern Mynih), Francė
  Uejn Runi (Manēester Junaitid), Angli
  Markos Sena (Vilareal), Spanjė
  Serxhio Ramos (Real Madrid), Spanjė
  Luka Toni (Bajern Mynih), Itali
  Eduin van der Sar (Manēester Junaitid), Holandė
  Rafael van der Vart (Hamburg, pastaj Real Madrid), Holandė
  Rud van Nistelroi (Real Madrid), Holandė
  Nemanja Vidic (Manēester Junaitid), Serbi
  David Vila (Valencia), Spanjė
  Ksavi (Barcelone), Spanjė
  Juri Zhirkov (CSKA Moska), Rusi


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:48 am