FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  MARTOHET ERMAL FEJZULLAHU

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default MARTOHET ERMAL FEJZULLAHU

  Mesazh nga Sajmiri prej Fri Oct 31, 2008 1:07 pm

  .
  Njė dasmė si nėpėr filma. Ashtu e kanė cilėsuar gjithė personazhet VIP tė pranishėm nė dasmėn e kėngėtarit kosovar, Ermal Fejzullahu. Fundjavėn e kaluar djali i njė prej emrave mė tė njohur tė muzikės Kosovare, Sabri Fejzullahu Ermali ka kurorėzuar lidhjen e tij me Arianėn, vajzėn me tė cilėn ai ishte lidhur njė vit e gjysmė mė parė. Kanė qenė dy darka tė organizuara nė Prishtinė njė pėr tė afėrmit dhe njė tjetėr vetėm me miqtė.

  DASMA VIP


  Dasma madhėshtore e organizuar nė hotelin “Grand” nė Prishtinė ka pasur jo pak por 400 tė ftuar. Tė gjithė artistėt e Estradės sė Kosovės, miq jo vetėm tė Ermalit por edhe tė babait tė tij, Sabriut kanė qenė prezent, qė nga Mihrihe Braha me bashkėshortin, Gili, Leonora Jakupi, Leonora Poloska, Blero, Sinan Vllasaliu, Nora Istrefi, Miranda Hashani, Lindita Hakaj, Shkurte Fejza, e shumė personazhe tė tjerė. Nga Shqipėria ka qenė miku i ngushtė i kėngėtarit, Sinan Hoxha, ndėrsa Sabri Fejzullahu kishte ftuar kėngėtaren Bleona Qerreti, e cila ka qenė e shoqėruar nga bashkėshorti i saj Gani Bardha. Tė gjithė kėngėtarėt kanė kėnduar pėr nder tė mikut tė tyre, ndėrkohė qė nė fund tė festės edhe dhėndri ka marrė mikrofonin dhe ka pėrshėndetur miqtė e tij me kėngė.


  SINANI MBULON ME LEKĖ ERMALIN

  Nė momentin qė ėshtė ngritur nė valle dhėndri Ermali me nusen Arianėn, Sinan Hoxha si tė ishte nė njė dasmė shqiptare ka dorovitur ēiftin duke hedhur para. Njė veprim ky qė befasoi gjithė tė pranishmit, pasi kjo traditė kaq e kėndshme shqiptare nuk realizohet nė Kosovė. E jo vetėm gjesti ka ēuditur tė ftuarit por edhe fakti se shuma e parave qė ai ka hedhur ka qenė jo pak e vogėl


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:57 am