FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  VRASJE E DYFISHTE NE TIRAN VDESIN NEN E BIR

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default VRASJE E DYFISHTE NE TIRAN VDESIN NEN E BIR

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Dec 27, 2008 11:39 pm

  TIRANE- Njė vrasje e dyfishtė ka ndodhur sot pasdite nė mes tė Tiranės, nė afėrsi tė Presidencės. Nėnė e Bir, Flutura e Elton Deliu janė qėlluar nė hyrje tė pallatit tė tyre me pistoletė. Flutura Deliu, 52 vjeē ka mbetur e vdekur nė vend ndėrkohė qė djali i saj ka ndrruar jetė rrugės pėr nė spital. Policia bėn tė ditur se Elton Delia ishte njė person me precedent tė rėndė kriminal dhe vrasja e dyfishtė mendohet tė ketė ndodhur pėr larje hesapesh. Mėsohet se 32- vjeēari pasi ka debatuar me ekzekutorėt, ėshtė qėlluar 11 herė mė armė nga ana e tyre, 6 herė nė trup dhe 5 herė nė kokė. Por kjo nuk ka mjaftuar, vrasėsit nuk kanė kursyer plumbat edhe pėr nėnėn e tij, e cila ka mbetur e vdekur nė vend. Ndėrsa Deliu ėshtė transportuar me urgjencė pėr nė spital por ai fatkeqėsisht ka humbur jetėn rrugės.Nuk dihen ende motivet e kėsaj ngjarje tė rėndė dhe policia nuk pėrjashton pistėn e vrasjes pėr hakmarrje. Nė vendin e ngjarjes janė grumbulluar forca tė shumta policie, dhe janė shoqėruar pėr tu pyetur nė polici tė gjithė dėshmitarėt. Nėnė e bir banonin nė katin e pestė tė njė pallati pas presidencės. Vazhdojnė hetimet lidhur me kėtė ngjarje tronditėse. Policia nė tė dhėnave tė dėshmitarėve, ka arritur tė nxjerrė tė dyshuarit e parė tė kėsaj vrasje tė dyfishtė, por emrat e tyre nuk bėhen tė ditur pėr arsye hetimi tė mėtejshėm. Mendohet se vrasesit jane larguar me shpejtėsi nga vendngjarja, por policia nuk ka bere ende te ditura detajet.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Mon Aug 20, 2018 11:07 pm