FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  AKSIDENT NE AKSIN RRUGORR FUSHE~SHKRUJE ~VDESIN 4 PERSONA

  Share
  avatar
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default AKSIDENT NE AKSIN RRUGORR FUSHE~SHKRUJE ~VDESIN 4 PERSONA

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Dec 27, 2008 11:45 pm

  FUSHE KRUJE-Katėr persona kanė humbur jetėn sot herėt mė mėngjes si pasojė e njė aksidenti automobilistik. Viktimat janė emigrantė shqiptarė qė kishin ardhur nė Shqipėri pėr festat e fundvitit, ndėrsa policia dyshon se perplasja e automjtetit me nje reklame anash rruges ka qene shkaku qe coi ne vdekjen e tyre..Ngjarja e rėndė ndodhi sot rreth orės 05:00 tė mėngjesit kur njė makinė me targa tė huaja AV 066 YK teksa kalonte nė rrugėn Fushė-Krujė-Vorė ka dalė nga rruga nė vendin e quajtur “Ahmetaq”. Si pasojė tė katėr personat, banorė tė Durrėsit qė ndodheshin nė makinė kanė gjetur vdekjen e menjėhershme. Policia e cila ka mbėrritur menjėherė nė vendngjarje ka identifikuar viktimat tė cilėt janė emigrantė shqiptarė qė punojnė e jetojnė nė Itali. Viktimat janė Orjent Muca 25 vjec, Ilir Haxhi 28 vjec, Redi Pina 19 vjec, dhe Lorenc Pina 28 vjec, te gjithe nga qyteti i Durresit. Ata ishin rikthyer ne atdhe per te festuar festat e fundvitit me familjaret e tyre.Nga hetimet paraprake dyshohet se aksidenti mund tė ketė ndodhur pėr shkak tė shpejtėsisė, ose lagėshtisė sė rrugės, gjė qė ka cuar nė pėrplasjen e automjetit me njė reklamė anėsore tė austradės. Nė momentin e aksidentit, makina drejtohej nga 28 vjecari Lorenc Pina. Vazhdojne hetimet pėr ngjarjen e rėndė.


  _________________
  Kush ka vdekur per atdhe ,nuk ka vdekur por ka lindur

  KURBINI FORUM

   Ora ėshtė Mon Aug 20, 2018 11:08 pm