FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  INFORMACIONE FORMULA1

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default INFORMACIONE FORMULA1

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Apr 19, 2008 5:19 pm

  LAJME NGA FORMULA1


  Edituar pėr herė tė fundit nga Sajmiri nė Mon Jul 28, 2008 11:53 pm, edituar 1 herė gjithsej
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Deliron MekLareni, dėshton Ferrari

  Mesazh nga Sajmiri prej Tue May 27, 2008 1:20 am

  26 Maj MekLareni ne delir, ndėrsa Ferrari me kokėn poshtė. Luis Hemilton fitoi Ēmimin e Madh tė Monte Karlos me MekLareni?Mercedesin e tij, duke shfrytėzuar gabimet e pilotėve tė Ferrarit, dhe duke marrė kėsisoj edhe kreun e Botėrorit tė pilotėve. “Kokėkuqja” pėson njė humbje tė dyfishtė dhe nuk mjafton vendi i tretė i Felipe Masės pėr tė shlyer fundjavėn e keqe. Braziliani i detyrua tė kėnaqej me shkallėn mė tė ulėt tė podiumit, pas BMV?sė sė Robert Kubicės, njė nga pilotėt mė nė formė tė sezonit. Por nėse Masa gaboi, duke dalė i treti, Kimi Raikonen bėri edhe mė keq, duke u renditur i nėnti, jashtė zonės sė pikėve, pas njė gare tė mbushur me gabime. Kimi ishte nė vendin e pestė, pas fantastikut Adrian Sutil me Force India, kur pėrplasi nga pas gjermanin, duke i dhėnė fund garės sė tij dhe shpresave tė veta pėr pikė. E kėshtu Hemiltoni merr kreun me 41 pikė, dy mė shumė se Masa dhe gjashtė mė shumė se Raikoneni.
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default FERRARRI TRIOMFON NE FRANCE

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Jun 23, 2008 8:52 pm

  Shpėrblimi i madhi Francės i takoi brazilianit Felipe Massa i cili e pėrfundoi garėn para shokut tė skuadrės Raikkonen dhe italianit Trulli.
  Qysh nga fillimi garėn e kanė kryesuar dy bolide tė Ferrarit por pas disa problemeve teknike me bolid Raikkonen e ka humbur vendin e parė dhe nė fund ėshtė dashtė tė kėnaqet me pozitėn e dytė. Fituesi i garės sė fundit nė Kanada polaku Kubica kėtė herė ishte i pesti dhe pozitėn kryesuese nė Formuala 1 ia lėshoi brazilianit Massa.

  Poz.
  Ngasesi
  Skuadra
  Koha

  1
  Felipe Massa
  Ferrari
  1:31:50.2

  2
  Kimi Räikkönen
  Ferrari
  13.400

  3
  Jarno Trulli
  Toyota
  52.800

  4
  Heikki Kovalainen
  McLaren
  56.900

  5
  Robert Kubica
  BMW
  58.500

  6
  Mark Webber
  Red Bull
  1:05.5

  7
  Nelson Piquet
  Renault
  1:07.7

  8
  Fernando Alonso
  Renault
  1:10.3
  Pas kėsaj fitore Massa udhėheq nė renditjen e pėrgjithshme me 48 pikė i pasuar nga Kubica me 46 dhe Raikkonen me 43 pikė.

  Poz.
  Ngasesi
  Skuadra
  Pikė

  1
  Felipe Massa
  Ferrari
  48

  2
  Robert Kubica
  BMW
  46

  3
  Kimi Räikkönen
  Ferrari
  43

  4
  Lewis Hamilton
  McLaren
  38

  5
  Nick Heidfeld
  BMW
  28
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Gara e 10 Formula 1 ne GJERMANI (20/07/2008)

  Mesazh nga Sajmiri prej Mon Jul 21, 2008 12:29 am

  1 Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:31:20.874
  2 Nelsinho Piquet Jr (Renaul)t 5.586
  3 Felipe Massa (Ferrari) 9.339
  4 Nick Heidfeld (BMW-Sauber) 9.825
  5 Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) 12.411
  6 Kimi Raikkonen (Ferrari) 14.483
  7 Robert Kubica (BMW-Sauber) 22.603
  8 Sebastien Vettel (Toro Rosso) 33.282
  9 Jarno Trulli (Toyota) 37.199
  10 Nico Rosberg (Williams-Cosworth) 37.658
  11 Fernando Alonso (Renault) 38.625
  12 Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 39.111
  13 David Coulthard (Red Bull-Ferrari) 54.971
  14 Kazuki Nakajima (Williams-Cosworth) 1:00.003
  15 Adrian Sutil (Force India-Ferrari) 1:09.488
  16 Giancarlo Fisichella (Force India-Ferrari) 1:24.093
  17 Jenson Button (Honda)
  18 Rubens Barrichello (Honda)
  19 Timo Glock (Toyota)
  20 Mark Webber (Red Bull-Ferrari)

  KLASIFIKIMI PILOT
  1 Lewis Hamilton (McLaren) 58
  2 Felipe Massa (Ferrari) 54
  3 Kimi Raikkonen (Ferrari) 51
  4 Robert Kubica (BMW-Sauber) 48
  5 Nick Heidfeld (BMW-Sauber) 41
  6 Heikki Kovalainen (McLaren) 28
  7 Jarno Trulli (Toyota) 20
  8 Mark Webber (Red Bull) 18
  9 Fernando Alonso (Renault) 13
  10 Rubens Barrichello (Honda) 11
  11 Nelsinho Piquet Jr (Renault) 10
  12 Nico Rosberg (Williams) 8
  13 Kazuki Nakajima (Williams) 8
  14 David Coulthard (Red Bull) 6
  15 Sebastien Vettel (Toro Rosso) 6
  16 Timo Glock (Toyota) 5
  17 Jenson Button (Honda) 3
  18 Sebastien Bourdais (Toro Rosso) 2
  19 Adrian Sutil (Force India) 0
  20 Anthony Davidson (Super Aguri) 0
  21 Giancarlo Fisichella (Force India) 0
  22 Takuma Sato (Super Aguri) 0

  KLASIFIKIMI SKUDERI
  1 Ferrari 105
  2 BMW-Sauber 89
  3 McLaren 86
  4 Toyota 25
  5 Red Bull 24
  6 Renault 23
  7 Williams 16
  8 Honda 14
  9 Toro Rosso 8
  10 Force India 0
  11 Super Aguri 0

  Gara e Ardheshme ne HUNGARI (03/09/2008)

  Sponsored content

  default Re: INFORMACIONE FORMULA1

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:17 am