FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  INFORMACIONE TENIS

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default INFORMACIONE TENIS

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Apr 19, 2008 5:21 pm

  INFORMACIONE TENIS


  Edituar pėr herė tė fundit nga Sajmiri nė Sat Aug 23, 2008 2:53 pm, edituar 1 herė gjithsej
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Xhokoviē-Ivanoviē, premierė ankthi!

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:46 pm

  Novak Xhokoviē e Ana Ivanoviē u detyruan tė djersinin pa masė nė ndeshjet e turit tė parė nė Roland Garros. Dy tenistėt popullorė serbė pritej tė kalonin pa probleme kundėrshtarėt e tyre tė panjohur, por ata u detyruan tė lodheshin shumė pėr tė fituar. Xhokoviē theu gjermanin Denis Gremelmair 4?6, 6?3, 7?5, 6?2, dhe Ivanoviē, finalistja e vjetshme nė Paris, mundi suedezen Sofia Arvidson 6?2, 7?5. “Nuk jam shumė i kėnaqur me paraqitjen time tė sotme”, tha Novak, numri 3 nė botė, qė vjet u mund nga fituesi Rafa Nadal nė gjysmėfinale. “Isha shumė pasiv dhe rivali im e shfrytėzoi mė sė miri kėtė dobėsi, duke merituar plotėsisht ta fitonte setin e parė. Mė pas dola nė lojėn time mė tė mirė, por nė setin e tretė rrezikova shumė dhe nėse do ta kisha humbur atė, situata do tė ishte komplikuar shumė”. Ndėrsa Ivanoviē, qė pas tėrheqjes sė Henin shihet si favoritja kryesore pėr tė fituar Grand Slemin parizien, u shpreh: “Sivjet jam numri 2 nė botė dhe kjo mė jep shumė mė tepėr pritshmėri pėr veten, ndaj duhet tė mėsohem tė jeton me presionin. Sot pata vėshtirėsi, sidomos nė setin e dytė, duke u lodhur shumė nė ēdo pikė, por nė njė Grand Slem kaq tė vėshtira sa ky, nuk ka ndeshje tė lehta, ndaj vėshtirėsitė janė pjesė e ēdo sfide”.
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Nadal-Sharapova, Parisi ka dy favoritėt e tij

  Mesazh nga Sajmiri prej Wed May 28, 2008 10:47 pm

  Rafael Nadali dhe Maria Sharapova. Nuk janė dy emra tė ēfarėdoshėm, por emrat e favoritėve teorikė pėr Roland Garrosin, Grand Slemin e dytė sezonal, nė dheun parizien, qė nis tė dielėn. Spanjolli ka me vete petkun e mbretit tė padiskutueshėm tė dheut tė ngjeshur, fakt qė ai e ka konfirmuar edhe kėtė vit, duke fituar nė Monte Karlo, Barcelonė dhe nė Hamurg, nė finalen dramatike ndaj Federerit. Por ai ka vete dhe tre triumfet rresht nė Paris, nė po kaq pjesėmarrje qė nga debutimi i vitit 2005. Dhe pas njė tjetėr sezoni tė mirė nė sipėrfaqjen mė tė ngadalatė nė tenisit, ai duket se do ta ruajė rekordin perfekt nė Francė, dhe pse Federeri e Xhokoviēi e kanė vėnė nė vėshtirėsi mė tė mėdha nė ndeshjet e fundit nė dhe.Ndėrsa rusja ka me vete titullin e numrit 1 nė botė. Pasi Zhustin Henin, Mbretėresha e vėrtetė nė Roland Garros, me tre tituj rresht, u tėrhoq papritmas nga tenisi njė javė mė parė, rusja u ngjit nė fronin e numrit 1 pėr herėn e katėrt nė karrierė. Maria nuk ka qenė kurrė njė ndėr tenistet mė tė mira nė dheun torturues tė Parisit, qė nuk i pėrshtatet aspak gjuajtjeve tė saj tė forta. Por pasi ka fituar nė mėnyrė dominuese Grand Slemin e parė sezonal, Australian Open, Sharapova vjen me ambicie mė tė mėdha se kurrė nė Francė. Dhe nėse do “tė hiqte qafe” motrat Uilliams, atėherė rruga drejt njė triumfi do tė kishte si pengesė vetėm serbet Jankoviē e Ivanoviē.
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Nadal e Sharapova s’dinė tė ndalen

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat May 31, 2008 7:52 pm

  Vazhdon pa asnjė problem marshin
  e tij nė turneun “Roland Garros”, spanjolli
  Rafeal Nadal. Numri 2 i tenisit nė
  botė, tri herė fitues nė Paris, ėshtė kualifikuar
  pėr nė finale. Ai ka eliminuar pa
  asnjė vėshtirėsi finlandezin Jarko Nieminen
  nė tri sete tė shpejta, duke arritur
  rezultatin 6-1, 6-3, 6-1. Ndėrkohė qė ėshtė
  eliminuar italiani Simone Boleli nė
  turnin e tretė tė “Roland Garrosit”. Ka
  fituar ndeshjen me rezultatin 7-6, 6-4,
  7, francezi Mikael Lodra
  Per femra Maria Sharapova, numri 1 i
  tenistit pėr femra, ėshtė kualifikuar pėr
  turnin e tretė tė ndeshjeve. Ajo ka eliminuar
  amerikanen Betanie Matek, me shifrat
  6-2, 3-6, 6-2. Nė turnin e ardhshėm,
  Sharapova do tė pėrballet me Karin
  Knap. Kurse tenistja amerikane, Serena
  Uilliams, ėshtė eliminuar nė turnin e tretė
  tė “Roland Garros”. Ajo ėshtė mundur
  nga sllovenia Katarina Srebotnik. 6-4, 6-
  4 ėshtė rezultati i ndeshjes nė favor tė
  tenistes nga Sllovenia.

  Sponsored content

  default Re: INFORMACIONE TENIS

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:07 am