FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  Italia “dėfrehet” me Belgjikėn

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default Italia “dėfrehet” me Belgjikėn

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat May 31, 2008 7:42 pm

  Italia ėshtė gati pėr t’u nisur pėr Vienė, ku mė pas do tė udhėtojė nė Baden, qyteti qė do tė presė kombėtaren axurre, pėr “Euro 2008”, njė eveniment ky qė do tė zhvillohet nė Austri dhe Zvicėr. Miqėsorja e mbrėmshme, e fituar 3?1 ndaj Belgjikės, “i dorėzon” Roberto Donadonit, trajnerit tė kampionėve tė botės, njė skuadėr e cila gėzon shėndet tė plotė dhe pėrcjell shumė siguri, edhe pse goli i pėsuar nė minutėn e fundit shtesė nga Sonk ėshtė njė tolerim i mbrojtjes, por qė mund tė qėndrojė, nė njė takim i cili shėrbeu mė tepėr pėr tė testuar futbollistėt. Donadoni e ka nisur me njė formacion tė pėrbėrė nga shumica e lojtarėve tė cilėt ishin pjesė e skuadrės qė arriti tė kualifikohej pėr nė Europian. Surpriza e vetme, Akuilani titullar nė mesfushė, pėrkrah “gjeniut” Pirlo, por tė dy fantazistė tė aftė pėr tė dhuruar pasime tė arta nė sulm, ashtu si mesfushori i Milanit, i cili me njė “shpikje” nga krahu i djathtė kroson nė tė majtė pėr Di Natalen, qė me njė gjuajtje fluturimthi shkund rrjetėn belge. Italia luan mirė dhe kontrollon tė gjitha repartet pa asnjė rrezikshmėri tė kundėrshtarit. Toni provon me kokė dhe tifozėt e pranishėm nė “Artemio Franchi” tė Firences duatrokasin bavarezin si njė ish i Fiorentinės. Belgjika provon nė tė gjitha mėnyrat pėr tė kaluar “murin” e mbrojtjes tė formuar nga Kanavaro, Barxalji, Zambrota dhe Panuēi. Ndėrsa, nė mesfushė, ėshtė Kamoranezi “pistoni” qė shtyn mė shumė dhe nė pjesėn e dytė goli i tij ėshtė i merituar, i pasuar nga njė asist perfekt i Del Pieros, i aktivizuar pas pushimit. Ka vend edhe pėr Kasanon, Ambrozinin, Kielinin dhe Borrielon, me kėtė tė fundit i cili gabon fare pranė portės. Disa raste tė shumta tė axurrėve nuk konkretizohen.

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:06 am