FORUM CHAT MUZIKE TEMA FOTO INFORMACIONE


  REZULTATET E EKIPIT OLIPIK SHQIPTAR PEKIN 2008

  Share
  Sajmiri
  Sajmiri
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 1031
  Age : 34
  Registration date : 17/04/2008

  default REZULTATET E EKIPIT OLIPIK SHQIPTAR PEKIN 2008

  Mesazh nga Sajmiri prej Sat Aug 23, 2008 2:55 pm

  QITJE:
  Lindita Kodra, 10 m pistoletė me ajėr: 10 gusht, vendi
  i 40-tė nga 44 pjesėmarrės, 25 pistoletė sportive: 13
  gusht, vendi i 35-tė nga 41 pjesėmarrėse
  TRAJNER: Diana Mata
  PESHĖNGRITJE:
  Romela Begaj, 58 kg: 11 gusht, vendi i gjashtė
  Gerti Trasha, 69 kg: 12 gusht, i skualifikuar, nuk ngriti
  asnjė provė nė stilin e shkėputjes
  Erkand Qerimaj, 77 kg: 13 gusht, vendi i parė nė
  baterinė B dhe i 13-ti nė baterinė B
  TRAJNERĖ: Genc Barkiēi, Hektor Shaqiri, Ilir Ēela
  XHUDO:
  Edmond Topalli, 81 kg, i eliminuar nė turin e dytė. Nė
  turin e parė u kualifikua me short
  TRAJNER: Labo Capo
  MUNDJE:
  Elis Guri, 96 kg, stili greko-romak: 14 gusht, vendi i tetė
  SAHIT PRIZRENI, 60 kg stili mundje e lirė: 19 gusht, u
  eliminua nė 1/8 e finaleve.
  TRAJNER: Besnik Shehu, Sulejman Shala
  NOT:
  Sidni Hoxha, 50 metėr stil i lirė: 14 gusht, thyen
  rekord kombėtar me kohėn 24.56 sek
  Rovena Marku, 50 metėr stil i lirė: 15 gusht, thyen
  rekord kombėtar me kohėn 28.15
  TRAJNER: Dashamir Bregu
  ATLETIKĖ:
  Dorian Ēollaku, hedhje ēekiēi: 15 gusht, vendi i 15-tė nė
  baterinė B dhe i 28-ti nė klasifikimin e pėrgjithshėm;
  Klodiana Shala, 400 metra: 16 gusht, vendi 7-tė nė
  baterinė e 6-tė dhe e 46-ta nė klasifikimin e pėrgjithshėm

   Ora ėshtė Wed Mar 20, 2019 10:46 am